Powrót modnego wzoru - ubrania w pepitkę

Agata Zielińska
03.02.2020 13:30
Płaszcz w pepitkę

Płaszcz w pepitkę (www.shutterstock.com)

Pepitkę można określić jako "wykrzywioną kratę" najczęściej dwukolorową. Biało-czarny wzór jest ponadczasowy, często wykorzystywany przez projektantów mody haute couture m.in. Gucci, Michaela Korsa i Alexander McQueena. Pepitka stała zapomnianym i zaniedbanym wzorem, jednak od niedawna w sklepach można zauważyć ponowne zainteresowanie tym deseniem.

Eleganckie sukienki do pracy w pepitkę

Wzór w pepitkę swoje początki ma już w III wieku, gdy w Skandynawii tkaniny były tkane właśnie na wzór przekrzywionej kratki. Nam bardziej kojarzy się z Bliskim Wschodem niż z krajami na Północnej Europy. Dekadę temu najmodniejszymi chustami były właśnie te w pepitę określane mianem arafatki. W krajach arabskich wzór ten dominował nie tylko na ubraniach, ale także i we wnętrzach domów i miejsc publicznych. Co ciekawe pepitka po angielsku to Houndstooth, czyli psi ząb, natomiast we Francji wzór ten znany jest jako Pied-de-Poule, czyli kurza stopka.
Lata 20. XX wieku były kluczowe dla tego czarno-białego wzoru, a wszystko za sprawą Coco Chanel, która pepitkę wprowadziła na salony. Jeśli szukasz sukienki, której wzór utożsamiany był z elegancją i luksusem, to wybrałyśmy dla ciebie kilka propozycji. 

Modne ubrania z wzorem w pepitkę, które będą hitem sezonu

Pepitka jest także wzorem uwielbianym przez damską i męską część rodzin królewskich. Książę Karol chętnie ubiera marynarki w ten deseń. Przygotowałyśmy zestawienie spódnic, marynarek i spodni, z którymi stworzysz elegancki mundurek do pracy. Biel i czerń to kolory ponadczasowe i uniwersalne, dlatego możesz łączyć je z ubraniami i dodatkami w dowolnym kolorze. Nam szczególnie przypadły do gustu klasyczna marynarka i spódnica w zestawieniu z zieloną koszulą. Taka stylizacja to strzał w dziesiątkę!

Ubrania w pepitkęUbrania w pepitkę Fot. Reserved

Więcej o: