Skandynawski trend na wiosnę - pastele!

Kasia Żechowicz
06.03.2018 14:00
Pastele

Pastele (Imaxtree)

Zdjęcia street style z tygodnia mody w Sztokholmie nie pozostawiają złudzeń: wiosną 2018 skandynawskim stylem rządzić będą pastele! Oto najlepsze stylizacje i ubrania, dzięki którym stworzysz podobne zestawienia.

Oczy znawców stylu już od dawna nie są utkwione wyłącznie czterech stolicach mody - Paryżu, Mediolanie, Londynie i Nowym Jorku. Coraz częściej świeżych trendów i inspiracji szukają oni w miastach "pobocznych", ale wcale nie mniej ważnych, jeśli chodzi o nowe tendencje. Sztokholm, Berlin, Marrakesh, Seul, Amsterdam, Antwerpia - to nowe kierunki, w których "coolhunterzy" odnajdują oryginalne zestawienia, niespopularyzowane jeszcze przez wszechobecną komercję. 

Pastelowy "street style" ze Sztokholmu

Szkokholm - street style - pasteleSzkokholm - street style - pastele Źródło: Imaxtree

Stylizacja pastelowaStylizacja pastelowa Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Wśród wiosennych trendów, które wysuwają się na pierwszy plan, są... pastele! Stylizacje ze Sztokholmu zaskoczyły delikatną kolorystyką, która podczas ostatniego tygodnia mody pięknie komponowała się z jeszcze zimową aurą miasta. Szwedki nie ograniczały się do jednej barwy, ale żonglowały pastelami w różnych odmianach niebieskiego, różu, żółci, zieleni, fioletu, turkusu i brązu.

Po stereotypowym, skandynawskim minimalizmie nie ma śladu! Zastąpiły go ekstrawaganckie futra, zadziorne spodnie w kratę, duża biżuteria i mocne dodatki. Północne umiarkowanie zauważamy natomiast w monochromatycznych stylizacjach - wiosną obowiązkowo w pastelowej wersji.  

Co z czym i jak?

Street style - Sztokholm - pasteleStreet style - Sztokholm - pastele Źródło: Imaxtree

Stylizacja pastelowaStylizacja pastelowa Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Warto zwrócić uwagę na pewną powtarzającą się zgodność w tworzeniu pastelowych stylizacji. Street style ze Sztokholmu odkrywa przed nami dwa najlepsze sposoby:

  • łączenie różnych odcieni tego samego koloru (np. niebieskiego jak na zdjęciu wyżej);
  • łączenie odcieni kolorów ze sobą kontrastujących (np. niebieskiego i czerwieni, żółtego i brązu jak na pierwszym zdjęciu). 

Oprócz tego w każdej stylizacji pojawiają się dodatki w mocnych kolorach, które dodają całości wigoru: np. czerwona torebka, jaskrawoniebieskie buty.

Pastelowa elegancja

Elegancka stylizacja pastelowaElegancka stylizacja pastelowa Imaxtree / Kolaż Avanti24 / Mat. partnerów

Styl skandynawski kojarzy się bardziej z wygodą i "hygge", niż eleganckimi stylizacjami do pracy. W rzeczywistości, Sztokholm i inne północne miasta są świetnym źródłem inspiracji dla szykownych zestawień na ważne spotkania. Skandynawki wyróżnia umiejętny miks tradycyjnych części garderoby (żakiet, spodnie w kant, czółenka) z nowoczesną kolorystyką i pięknymi materiałami.

Typowy skandynawski luz przybiera formę lejących tkanin i miękkich swetrów noszonych pod marynarkę zamiast koszuli. Dodatkowo wszystko oprawione jest w pastele, które stają się nową kolorystyką biurowego dress-code'u. Zamiast sztywnego granatu i czerni na ulicach Sztokholmu królował róż i blada żółć. Dodatki również nie były standardowe - białe czółenka wracają do łask, a w eleganckich zestawieniach będą hitem sezonu!

Poniżej znajdziesz więcej pastelowych propozycji polskich i zagranicznych marek.  

   

Więcej o: