Serenity blue - czyli jak stworzyć w szafie oazę spokoju?

Serenity blue to według Instytutu Pantone jeden z dwóch, obok pudrowego różu, kolorów roku 2016. Niebieski w odcieniu "serenity" oznaczający spokój zachęca nas do chwili wytchnienia w dzisiejszym chaotycznym i stresującym świecie. Wasza garderoba również może stać się oazą spokoju - zobacz jak to zrobić.

Słynny Instytut Pantone już od kilkudziesięciu lat uważany jest za autorytet w kwestii kolorów nie tylko definiując numerację poszczególnych barw, ale także specjalizując się w przewidywaniu kolorystycznych trendów. W tym roku po raz pierwszy na szczycie listy znalazł się ten wyjątkowy odcień niebieskiego -"serenity".

Uzasadnieniem dla takiego, a nie innego wyboru są wyniki obserwacji dzisiejszego społeczeństwa, dla którego jednymi z najważniejszych wartości stało się dobre samopoczucie, bezpieczeństwo i spokój właśnie. Zestaw ten jest idealnym odprężeniem, a nawet antidotum na codzienny stres, szybie tempo życia i poczucie lęku wywołane światowymi konfliktami. Chłodny i uspokajający niebieski odzwierciedla dobrobyt oraz kojące poczucie porządku, pokoju i przestrzeni.

Jako, że moda zawsze idzie w parze z nastrojami społecznymi, serenity blue pojawił się w kolekcjach wielu projektantów. Versace, Hermes, Stella McCartney, Christian Dior - to tylko niektóre marki światowego formatu, które postanowiły zastosować odcienie "blue" w swoich kreacjach. Tegoroczny niebieski jest bardzo lekki, wręcz ulotny i takie też często były formy ubiorów prezentowanych na wybiegu. Królowały tkaniny naturalne i zwiewne, często połyskujące.

Serenity blueSerenity blue Kolaż własny Kolaż własny

Błękit projektantów jest refleksyjny, wręcz nostalgiczny i przywołuje na myśl podróże do miejsc naturalnych i niewydeptanych przez masę turystów. Autorzy raportu Pantone wspominają o Kubie, która niedawno otworzyła swoje granice i jeszcze dosłownie przez chwilę pozostanie niezmieniona i wierna swojej naturze. Inspiracją były również dzieła artystów takich jak Esther Stewart czy Sam Falls, którzy chętnie korzystają z palety niebieskiego.

Spokój i porządek może zapanować również w Twojej szafie. Serenity blue łatwo połączyć z wieloma innymi kolorami takimi jak biały, beżowy, brązowy. Zobacz jaki przygotowałyśmy dla Ciebie zestaw:

A oto przegląd garderoby w kolorze serenity blue:

Więcej o:
Copyright © Agora SA