Modne kolory na wiosnę 2016 - zobacz, co będzie trendy

Beata Aduckiewicz
Zastanawiasz się, jakie będą modne kolory na wiosnę 2016? My również, dlatego postanowiłyśmy stworzyć małą listę najmodniejszych kolorów wiosennych. Dzięki niej będziesz wiedzieć, jakie ubrania powinnaś kupić, aby wyglądać modnie. Zobacz i wybierz swój ulubiony kolor na wiosnę.

Wiemy już, że jednymi z najmodniejszych kolorów na wiosnę będą Rose Quartz oraz Serenity, czyli jasny odcień różowego oraz błękit. A jakie jeszcze inne kolory będą modne? Sprawdź naszą listę i bądź przygotowana na następny sezon. Modnych kolorów na wiosnę jest naprawdę wiele, dlatego z pewnością znajdziesz taki, w którym będziesz czuć się najlepiej.

Głębokie odcienie niebieskiego

Kolor inspirowany barwą głębin oceanu. Bardzo odświeżający i dosyć prosty w noszeniu. Dobrze wyglądać będą w nim niemal wszystkie typy urody - zarówno jasne blondynki o niebieskich oczach, jak i brunetki o oczach brązowych. Rudowłose kobiety również powinny zainwestować w ten kolor. Dodaje on stylizacji charakteru. Z czym łączyć? Świetnie będzie wyglądać z bielą, czerwienią, szarością. Możesz go też połączyć z pudrowym różem oraz z błękitem. Dla miłośniczek klasyki proponujemy połączenie z czernią.

Pastelowy żółty

Pastele to od dawna modne kolory w sezonie wiosenno-letnim. Na wiosnę 2016 dołącza do nich pastelowy żółty, który będzie stanowił ciekawą alternatywę dla pudrowego różu oraz błękitu. Trzeba jednak trochę uważać z tą barwą. Nie należy z nią przesadzać. Stanowczo odradzamy total look w kolorze pastelowej żółci. Raczej łącz ją z innymi, nieco spokojniejszymi kolorami. Świetnie będzie wyglądać z błękitem, bielą, czernią oraz z szarością. Możesz też połączyć ten kolor z denimem. Otrzymasz wtedy bardzo ciekawą stylizację złożoną z dwóch modnych kolorów.

Kawa z mlekiem

Coś dla miłośniczek nieco spokojniejszych stylizacji. Zapewne pamiętacie, że wszelkie odcienie beżu były modnymi kolorami jesieni i zimy. Na wiosnę przyszła pora na beż w złagodzonej, mlecznej wersji. Jest to również stosunkowo bezpieczny kolor. Jednak kobiety o jasnej karnacji powinny go komponować z mocniejszymi barwami, aby uniknąć efektu bladej skóry. Ubrania w kolorze kawy z mlekiem łącz z kolorem bordowym, granatowym, ciemnozielonym, błękitem albo jasnym-różem.

Brzoskwiniowy

Odcienie koloru pomarańczowego są na listach trendów już od jesieni. Styliści i projektanci tak bardzo pokochali ten kolor, że w sezonie wiosennym pojawi się on w subtelniejszej wersji, czyli w odcieniu brzoskwiniowym. Dzięki temu z pewnością o wiele więcej kobiet odważy się, aby go założyć. Z czym łączyć brzoskwiniowy? Z brązem, beżem, denimem albo z szarością. Odważ się.

Liliowy

W poprzednim sezonie modnymi kolorami były głębokie fiolety. Na wiosnę fiolet przybierze postać liliową. Kolor ten również pasuje niemal do każdego typu urody i całkiem dobrze wygląda również liliowy total look. Jeśli jednak zdecydujesz się na taką stylizację, to zadbaj o to, aby Twój makijaż był nieco mocniejszy. Kolor liliowy łącz z kobaltem, czernią, bielą, srebrem oraz z szarością i beżem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.