Moda plus size do pracy - sprawdź, jak stworzyć eleganckie zestawy

Klaudia Stawska
07.11.2016 09:00
Moda plus size do pracy: sukienka idealna

Moda plus size do pracy: sukienka idealna (kolaż avanti24 /materiały partnerów /Sukienka idealna)

Umiejętne dobrane garderoby zwłaszcza do pracy będzie mieć bardzo pozytywny efekt zarówno w biurze, jak i podczas rozmowy o pracę. Zobacz, jak stworzyć eleganckie i stosowne zestawy,kiedy nosisz rozmiar plus size.

Plus size do pracy: biurowy minimalizm

Klasyczne połączenie kolorów oraz zestawienie ze sobą prostych fasonów to zawsze najprostszy sposób na stworzenie efektownych zestawów. Zgodnie z dewizą "mniej znaczy więcej", w tym zestawie postawiłam na białą koszulę i materiałowe spodnie . Całość dopełnia czarna, długa kamizelka , którą w chłodniejsze dni możesz zastąpić również przedłużanym kardiganem. Zastosowanie kilku warstw w kontrastujących kolorach, oraz luźniejszych ale nie oversize'owych fasonów, sprawi, że będziesz wyglądać szczuplej.

Plus size do pracy: biurowy minimalizmPlus size do pracy: biurowy minimalizm kolaż avanti24 /materiały partnerów /Biurowy minimalizm kolaż avanti24 /materiały partnerów /Biurowy minimalizm

Moda plus size do pracy: sukienka idealna

Dobranie idealnej sukienki do pracy, kiedy nosimy rozmiar powyżej 44 może być nie lada wyzwaniem. W takiej sytuacji, najważniejsze jest dobranie dobrego fasonu do swojej sylwetki - o czym pisałam także tutaj . Do pracy najbardziej odpowiednie będą modele etui, kopertowe lub lekko rozkloszowane, o linii A . Kiedy już znajdziesz swój fason, postaw na odpowiednie dodatki. Panie o obfitszych kształtach powinny unikać zbyt małych akcesoriów, które znikną pod ich sylwetką, dlatego najlepiej sprawdzi się pojemna skórzana torebka, która będzie nie tylko świetnie wyglądać, ale też będzie praktyczna. Ciekawym dodatkiem do stylizacji plus size do pracy będzie też szal, który puszczony luźno - wysmukli sylwetkę.

kolaż avanti24 /materiały partnerów /Sukienka idealna

Moda plus size: monochromatyczne połączenia

Inną ciekawą propozycją w modzie plus size są jednokolorowe zestawy. Dzięki temu zabiegowi sylwetka wydaje się wyższa, a tym samym smuklejsza. Unikałabym jednak zestawów w całości utrzymanych w czerni, ponieważ ten kolor dodaje lat i uwypukla niedoskonałości sylwetki. Zamiast tego do pracy doskonałe będą odcienie szarości i granatu. Monochromatyczne zestawy wiele zyskują, kiedy zamiast szukać idealnie pasujących do siebie kolorów, zdecydujesz się na połączenie różnych odcieni i materiałów.

Moda plus size: monochromatyczne połączeniaModa plus size: monochromatyczne połączenia kolaż avanti24 /materiały partnerów /Monochromatyczne połączenia kolaż avanti24 /materiały partnerów /Monochromatyczne połączenia

Nie jest tajemnicą, że o wiele łatwiej jest stworzyć eleganckie stylizacje, kiedy nosimy mniejszy rozmiar. Mam jednak nadzieję, że udało mi się Cię zainspirować, przygotowanymi przeze mnie zestawami w rozmiarze plus size. Poniżej znajdziesz więcej ubrań i dodatków do biurowych stylizacji.

Zobacz jeszcze więcej akcesoriów i dodatków w sklepie Avanti.

Więcej o: