Modne plecaki vintage 2021. Te produkty są ponadczasowe

MP
11.04.2021 09:05
Plecaki vintage

Plecaki vintage (fot. shutterstock.com)

Plecaki vintage znów są na fali! Nie ma w tym nic dziwnego - plecaki w stylu retro są bardzo stylowe i łatwo zestawić je z niemal każdą stylizacją. Są idealne zarówno dla młodzieży szkolnej, jak i dla dorosłych.

Najmodniejsze plecaki vintage

Wśród plecaków vintage ogromną popularnością cieszą się modele, które podobały się nastolatkom i młodym dorosłym dwadzieścia czy trzydzieści lat temu. Ostatnio najmodniejszymi plecakami vintage są takie wykonane z całości ze skóry. To nawiązanie do mody z lat 90., kiedy to czarny, skórzany plecak wydawał się najlepszym wyznacznikiem stylu. Tego typu towary są najczęściej jednolite, zamykane na sprzączkę.

Innym modnym plecakiem vintage jest nieśmiertelna kostka. Miękki, szaro-zielony plecak wykonany z materiału jest popularny w środowiskach osób słuchających muzyki rockowej nieprzerwanie od kilku dziesięcioleci. Dziś tego typu plecaki znów wracają do mainstreamu. Dzięki ponownej popularności plecaków vintage, te w typie kostki są używane przez coraz to młodszych konsumentów. Najczęściej do plecaka vintage w typie kostki doszywa się plakietki, na których widnieje logo ulubionych zespołów. Za sprawą tej tradycji nawrót do stylu vintage widać nie tylko w przypadku plecaków, ale w całym stylu i ekspresji młodych osób.

 

Nowości wśród plecaków vintage w sklepach

Wśród plecaków vintage od jakiegoś czasu królują plecaki z elementami nawiązującymi do motywów zwierzęcych. Coraz popularniejsze stają się plecaki z elementami w panterkę albo włochate torby. To nawiązanie do trendów sprzed kilku dziesięcioleci, czyli prawdziwa istota mody vintage. Przez lata panterka była symbolem kiczu, a teraz znów wraca do łask. Dzięki temu wiele osób czuje większą swobodę w wyrażaniu siebie i własnego stylu. To przekłada się też na odwagę w dobieraniu ubrań i dodatków. Wykorzystują to sklepy, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. W ostatnim czasie w popularnych sklepach pojawiło się wiele plecaków vintage, a także ubrań i dodatków stylizowanych na lata 80. i 90.

Piękne plecaki vintage w dobrych cenach znajdziesz na Avanti24.pl!

 

Wyprzedaże, promocje i outlet

Plecaki vintage pochodzą z różnych półek cenowych. Można znaleźć plecak stylizowany na retro zarówno w cenie kilkudziesięciu złotych, jak i taki, który będzie kosztował nas kilkaset złotych. Skąd takie rozbieżności? Wynikają przede wszystkim z jakości zastosowanego materiału oraz renomy marki. Pierwszy aspekt jest istotny, a drugim nie trzeba się przejmować, jeśli nie zależy nam na konkretnym logo. Niemniej, sama jakość materiału i konstrukcji plecaka jest szalenie istotna. Ma to szczególną wartość w przypadku, w którym plecak ma nosić dziecko. Jeśli przedmiot będzie

 

zbyt niskiej jakości, a maluch będzie nosił w plecaku duże obciążenie, taka sytuacja może odbić się negatywnie na zdrowiu dziecka i kondycji jego kręgosłupa. Z dorosłymi wcale nie jest lepiej. W przypadku długotrwałego noszenia ciężkich rzeczy w słabej jakości plecaku można spodziewać się postępujących problemów z plecami.

Jak tego uniknąć? Jednym ze sposobów jest wybieranie plecaków vintage w naprawdę wysokiej jakości. Jeśli koszt wydaje się być zbyt duży, warto skorzystać z promocji. Największe obniżki w sklepach internetowych można złapać podczas posezonowych wyprzedaży. W przypadku plecaków vintage, taka wyprzedaż może następować w połowie września. W tym okresie sklepy obniżają ceny swoich towarów. Często wiążę się to z faktem, że muszą zrobić więcej miejsca na magazynie przed tym, jak do sprzedaży wejdzie kolejna kolekcja. Dzięki takim praktykom konsumenci mogą liczyć na duże obniżki w niektórych momentach roku. Poza tym podczas polowania na wymarzony plecak warto zapisać się do newsletterów sprawdzanych stron internetowych. Dzięki temu aktualne informacje o promocjach i wyprzedażach są kierowane przez sklep prosto na adres e-mail zainteresowanego.

Alternatywnym wyjściem może być też skorzystanie z oferty outletów. Tego typu miejsca oferują produkty pochodzące między innymi z końcówek kolekcji. Cena produktów w outletach może być nawet o sześćdziesiąt procent niższa, niż regularna cena w sklepie. Z tego względu opłaca się kupować plecaki vintage właśnie w tego typu miejscach!

Zobacz też: modne plecaki z wyprzedaży!