Sukienka dla druhny - w co się ubrać, gdy pełni się na weselu wyjątkową funkcję?

Agata Zielińska/DZ
25.03.2020 13:40
sukienki dla druhen

sukienki dla druhen (fot. shutterstock)

Pełnisz na ślubie funkcję świadkowej? W takim razie potrzebujesz wyjątkowej kreacji. Sukienka dla druhny powinna być olśniewająca i wyrafinowana, i choć nie może przyćmić kreacji panny młodej, ale wyróżniać się wśród gości weselnych. Pomożemy ci znaleźć tę jedyną!

Sukienki dla druhen

Sukienki dla druhen na wesele powinny być wyjątkowe. Jeśli panna młoda zdecydowała, że w tym wyjątkowym dniu chce mieć obok siebie więcej niż jedną przyjaciółkę, to warto zadbać, by ich stroje były do siebie dopasowane. Jakie sukienki dla druhen wybrać? Czy każda może być ubrana tak jak chce, czy wszystkie powinny mieć taką samą kreację? A może postawić na taki sam kolor i różne fasony? To zależy od koncepcji wesela. Jeśli chcesz, aby wszystko ze sobą współgrało, aby druhny wyróżniały się z tłumu oraz by wszyscy wiedzieli, że właśnie ta grupa dziewczyn pełni ważną funkcję na weselu, to warto zdecydować się na takie same sukienki lub kreacje w identycznych kolorach. Jeśli każda z dziewczyn ma inną figurę, to prawdopodobnie taki sam fason odpada, pozwól więc każdej druhnie wybrać ten, który jej odpowiada. Natomiast kolor możesz narzucić z góry, zaznaczając, że to dla ciebie ważne, by całość wyglądała spójne. 

Sukienki na wesele dla świadkowej

Wybór sukienki na wesele dla świadkowej jest trudny i czasochłonny. Jak wybrać tę jedyną spośród wielu kreacji? Jakich sukienek unikać, a które będą strzałem w dziesiątkę? Sukienki na wesele dla świadkowej nie mogą przyćmić kreacji panny młodej, dlatego jeśli ona wybrała skromną suknię np. w kolorze kremowym lub odcieniu bladego różu, uważaj by jej nie przyćmić. Postaw na skromną suknię, niekoniecznie długą. Dopasowany model we wzory lub kwiatowa midi sprawi, że będziesz wyglądać ładnie przy pannie młodej. Jeśli zaś suknia przyszłej mężatki to typowa księżniczka lub zdobna syrenka, to śmiało - jako druhna - także możesz zaszaleć! Sukienka na wesele dla świadkowej nie powinna być przede wszystkim długa, biała i koronkowa - takiego modelu z pewnością się wystrzegaj. Najlepiej wyróżnisz się w kreacji w kolorze czerwonym lub niebieskim, popularnym wyborem jest także sukienka w kolorze pudrowego różu. 

Sukienka dla świadkowejSukienka dla świadkowej Fot. Twinset/Pinko

Długa sukienka dla świadkowej

Czy długa sukienka dla świadkowej to dobry wybór? Naszym zdaniem nawet bardzo! Goście weselni najczęściej decydują się na sukienki długości midi lub mini, dlatego jeśli zdecydujesz się na kreację maxi, to z pewnością wyróżnisz się z tłumu. Wybrałyśmy długie sukienki dla świadkowej znanych marek, które kupisz teraz z rabatem. Wśród nich są propozycje, które sprawdzą się na małe i duże wesela zarówno latem, jak i jesienią czy zimą. Podobnie jak sukienki dla mamy pary młodej, które znajdziesz tutaj. Jeśli pełnisz ważną funkcję na weselu czyli jesteś druhną, siostrą pani lu pana młodego pary lub mamą któregoś z nich - musisz zadbać, by wyglądać olśniewająco. Sukienki dla świadkowej, siostry i mamy, w których wszystkie uzyskacie efekt wow znajdziesz poniżej! 

Więcej o: