Moda streetwearowa. Ubrania od najlepszyvh polskich marek - Mar.ska, JUNGMOB, MAJORS

Paulina Bukarewicz
19.04.2019 12:00
bluza

bluza (www.shutterstock.com)

Moda streetwearowa od kilku sezonów konsekwentnie zdobywa coraz większą liczbę fanów. Wybrałyśmy trzy polskie marki, które wyróżniają się na polskim rynku. Każda z nich wypracowała charakterystyczny dla siebie styl, a ich ubrania noszą najbardziej wpływowe osoby z całego świata. Streetwear to synonim luzu i stylu - zobacz, jakie marki warto znać!

Moda streetwearowa

streetwearowe stylizacjestreetwearowe stylizacje fot. shutterstock.com

„Streetwear” jest zapożyczeniem z języka angielskiego, po przełożeniu na język polski znaczy tyle co „moda uliczna”. Została zapoczątkowana przez punkrockowców i hiphopowców, którzy chcieli wyróżnić się z tłumu i podkreślić swoją odrębność. Na tę potrzebę zaczęli przyszywać do swoich ubrań ćwieki i naszywki. Znakiem rozpoznawczym streetwearowców był obniżony krok w spodniach i podarte nogawki.

Styl ten bazuje na pomysłach zrodzonych w latach sześćdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Nie chodzi w nim o to, żeby podążać za nowymi trendami i wciąż zmieniającą się modą, lecz by skupić się na jakości i ponadczasowości. Przyjmuje się, że nurt narodził się w Los Angeles w kulturze surfingu. W żadnym momencie moda światowa nie miała wpływu na streetwear, największą rolę odgrywa w nim muzyka.

Ten rodzaj odzieży jest dedykowany przede wszystkim ludziom młodym, którzy chcą wyrazić własne „ja” poprzez styl, w jakim się noszą. Nie muszą rezygnować z nich również nieco starsi. Mówi się, że indywidualizm jest zawsze w cenie, dlatego nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dla tego stylu.

Moda streetwearowa - Mar.ska 

ubrania marskaubrania marska fot. materiały partnera

Mar.ska to marka produkująca odzież skierowaną do młodych, pełnych energii ludzi, którzy cenią sobie nowatorskie detale i wyraziste nadruki. Pośród bogatej kolekcji produktów marki znajdziecie między innymi bluzy, spodnie i sukienki, dzięki którym wyrazicie swój niepowtarzalny styl i prawdziwą osobowość w modnej ulicznej stylistyce. Za sukcesem marki stoi młoda polska projektantka – Marcela Dziedzińska. Mar.ska to moda kobieca, która stawia na autorskie projekty oraz niezależne podejście do mody. W swych ubraniach łączy kobiecość z wygodą. 

Moda streetwearowa - JUNGMOB 

sukienka Panther i kurtka Colorfull tropic JUNGMOBsukienka Panther i kurtka Colorfull tropic JUNGMOB fot. materiały promocyjne partnera

Jungmob to nowoczesna marka streetwearowa stworzona przez młodych dla młodych. Oferuje produkty przeznaczone dla ludzi ceniących sobie wysoką jakość i oryginalne wzory z humorystycznymi elementami. Wyjątkowość swoich projektów marka zawdzięcza obserwacji współczesnych trendów, dzięki której projektanci zyskują inspirację do tworzenia niepowtarzalnych, swobodnych ubrań, które wzbudzają zachwyt klientów. Wśród propozycji marki znajdziecie wygodne bluzy, spodnie oraz niepowtarzalne kurtki.

Moda streetwearowa - MAJORS 

T-shirt Black tape i bluza Caution HD MAJORST-shirt Black tape i bluza Caution HD MAJORS fot. materiały promocyjne partnera

Majors to polski streetwear w najlepszym wydaniu. Limitowane kolekcje marki tworzone są z najwyższej jakości materiałów, co w połączeniu z niebanalnym stylem projektów zwróciło na siebie uwagę zagranicznych portali, dzięki czemu prężnie rozwijająca się marka zdobyła szerokie grono fanów. Majors to przede wszystkim świetnie wykonane bluzy i kurtki z charakterystyczną, miejską klasą, dzięki którym poczujesz się stylowo w każdej sytuacji.

Więcej o: