W stylu lat 60: geometryczne black & white na lato

Lata 60. to w modzie kult młodości i wigoru. Popularne stają się geometryczne czarno-białe wzory, a na ulicach miast króluje minispódniczka. Zobacz stylizacje inspirowane dekadą Beatlesów i londyńskim street stylem sprzed pięćdziesięciu lat, który do dziś nie stracił terminu ważności!

Jeśli mielibyśmy wskazać grupę społeczną, do której należała dekada lat 60. to z pewnością byłaby to młodzież. Lata 60. to okres pierwszych subkultur oraz nastolatków, którzy wreszcie odważyli się ubrać inaczej niż ich rodzice! Stolicą mody był wtedy Londyn i to właśnie w nim najbardziej dało się odczuć młodzieńczego ducha zarówno w modzie jak i szeroko pojętym stylu życia.

Black & whiteBlack & white Kolekcja Moschino inspirowana latami 60. Kolekcja Moschino inspirowana latami 60.

1. Black & white

W latach 60. oprócz znanego wszystkim Pop Artu, rozwijała się również sztuka Op Art. Polegała na zestawianiu ze sobą czarno-białych figur, wywołujących złudzenia optyczne. Ten niesamowity i ponadczasowy kontrast pomiędzy czarnym i białym został szybko podchwycony przez ówczesnych projektantów: Andre Courrages, Pierre Cardin czy Paco Rabanne. Moda lubi się powtarzać, a zestawienie black & white do dziś, co jakiś czas powraca z jeszcze większą siłą. Jego wieczna aktualność polega na tym, że niezależnie od dekady, zawsze jest to połączenie kolorystyczne przywołujące na myśl nowoczesność .

Pierwsza stylizacja to połączenie kraciastych szortów z wysokim stanem z wiązaną bluzką koszulową. Do tego dobieramy lakierowane czółenka na niewielkim obcasiku, wiszące kolczyki z kołami i duże charakterystyczne okulary w stylu Eskimo. Stylizację dopełnia torba w szerokie pasy black & white.

Black & whiteBlack & white W stylu lat 60: black & white W stylu lat 60: outfit z szortami black & white

2. Minispódniczka

Bardzo znaną wówczas projektantką była Mary Quant, która prowadziła swój mały butik przy King's Road - jednej z ważniejszych ulic Londynu jeśli chodzi o zakupy i miejsce spotkań. Innowacyjna propozycja Mary Quant, czyli spódniczka mini, to hołd dla radości i energii drzemiącej w ówczesnych nastolatkach. Mini nie wymagała ani kobiecych kształtów, ani zbytniej formalności reszty ubioru, dlatego tak bardzo przypadła do gustu całej masie żądnych zakupów dziewczyn.

Podstawą naszej stylizacji jest minispódniczka w czarno-białe paski, do której dobrałyśmy elegancką bluzkę z modnym wiązaniem pod szyją i nieszablonowy żakiet z podłużnymi wycięciami na ręce. Do tego dopasowałyśmy srebrne futurystyczne baleriny, duże ciemne okulary i skórzaną torbę z rączką.

Black&whiteBlack&white Elegancka stylizacja black&white na lato Elegancka stylizacja black&white na lato

Zobacz inne propozycje ubrań black & white w stylu lat 60:

Więcej czarno-białych ubrań i dodatków znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o:
Copyright © Agora SA