Jak zrobić fale na włosach? Te sposoby zagwarantują ci modną i trwałą fryzurę!

Beata Aduckiewicz
19.07.2020 12:00
fale na włosach

fale na włosach (fale na włosach)

Marzysz o falach na włosach? Mamy dla ciebie kilka sposób, dzięki którym stylowo pofalujesz swoje kosmyki i stworzysz modną fryzurę. Poznaj je i wypróbuj!

Falowane włosy to obecnie hit sezonu. Wiele kobiet marzy, aby je mieć, a już szczególnie posiadaczki naturalnie prostych włosów. Jak zrobić fale na włosach, aby wyglądały stylowo i trzymały się cały dzień? To wcale nie takie trudne. Istnieje kilka sposób na wykonanie falowanej fryzury. Przyda ci się odpowiedni sprzęt oraz specjalne kosmetyki. Zatem do dzieła! 

Fale na włosach z pomocą lokówki lub prostownicy 

Oczywiście najprostszym sposobem na stworzenie fal na włosach jest posłużenie się lokówką. Musisz jednak sięgnąć po grubą lokówkę, aby stworzyć fale, a nie loki. Jeśli takiej nie posiadasz, to możesz najpierw stworzyć loczki, a następnie delikatnie rozczesać je szczotką, aby odrobinę się rozprostowały i stworzyły fale. Jeżeli nie masz lokówki, możesz sięgnąć po prostownicę, ale pod warunkiem, że ma ona zaokrągloną obudowę. Wystarczy podczas stylizacji przeciągnąć prostownicą. W tym celu należy włożyć kosmyk między płytki prostownicy i mniej więcej od połowy długości włosa wykonać pół okrągły ruch w dół, aż do końca. W ten sposób stworzysz piękne i delikatne fale. Na koniec spryskaj włosy delikatnym lakierem, aby utrwalić efekt. Przed stylizacją użyj sprayu termoochronnego. Poniżej mały tutorial: 

 

Jak zrobić fale na włosach? Na wałki! 

Kolejną metodą na wykonanie fal na włosach są wałki lub papiloty. Jest to o wiele bezpieczniejszy sposób niż lokówka i prostownica, ale niestety zajmuje więcej czasu, gdyż na efekt trzeba trochę poczekać. Wałki zakłada się na mokre włosy. Nasze babcie mogą potwierdzić, że do utrwalenia efektu można na każde pasmo nałożyć odrobinę octu, który nabłyszczy powstały w ten sposób lok. Zakręcone włosy na wałkach często kobiety pryskają lakierem, kiedy nadal są mokre. To pomoże otrzymać trwalszy efekt. Suszenie włosów można przyspieszyć za pomocą suszarki. Ciekawą opcją są również termoloki, które znacznie przyspieszają ten proces. Termoloki wyczarują fale już nawet po minucie! Pamiętaj jednak, by przed ich użyciem nałożyć na włosy odżywkę oraz termochronnych spray. Efekt spotęgują również specjalne kosmetyki do fal i loków. 

Poznaj domowe sposoby na loki! 

Jak zrobić fale na włosachJak zrobić fale na włosach / shutterstock

Warkocz na noc

Fajnym i bardzo naturalnym sposobem na subtelne fale na włosach jest zaplecenie warkocza na mokrych włosach i pozostawienie go na noc. Rano obudzisz się z pięknymi, naturalnymi falami. Ważne jednak, aby włosy zaplatać tylko do pewnej długości, a nie po same końce, gdyż końcówki mogą się chaotycznie i mało gustownie skręcić. Tutaj też przed pójściem spać, możesz popryskać włosy odrobiną lakieru albo przed zapleceniem nałożyć piankę do stylizacji. 

Fale za pomocą kosmetyków 

W sklepach znajdziesz też specjalne kosmetyki do stworzenia falowanych włosów. Dzięki nim możesz osiągnąć tak zwany efekt beach waves. Włosy wyglądają wtedy jak po wyjściu z morza. Lekko falowane i ujarzmione. Takie kosmetyki zawierają w sobie sól morską, która wpływa na pojawienie się fal. Zazwyczaj dostępne są w formie sprayu. Wystarczy, że spryskasz nimi mokre lub suche włosy i lekko pougniatasz w dłoniach. Gwarantują super efekt, który przetrwa cały dzień. Takie spraye znajdziesz w ofercie Aussie, Got2b, L'oreal czy John Frieda