Strobing włosów - czyli jak mieć modną fryzurę tej jesieni

Co to jest hair strobing i czemu Amerykanki pokochały ten styl farbowania włosów? Sprawdźcie koniecznie....

Strobing to hit makijażowy ostatnich miesięcy o czym mogłyście się przekonać u nas na groszkach . Rozświetlanie twarzy szturmem podbiło serca celebrytek i blogerek na całym świecie. Każda z nas marzy aby nauczyć się tej metody, bo jak wiemy jest bardzo efektowna i przede wszystkim wyszczupla nam twarz. Teraz strobing dotyczy również włosów , a dokładnie koloryzowania.

Podobno fankami tej techniki są słynne modelki: Gigi Hadid, Candice Swanepoel i Suki Waterhouse. Ale o co tak dokładnie chodzi? Hair strobing to nic innego jak inna wersja rozjaśniania , czy balejażu . Jak podaje Miss Vogue koncepcja jest bardzo prosta.

Chodzi o "podkreślenie, nadanie blasku tam, gdzie światło pada naturalnie" (takie samo ma zastosowanie w przypadku wizażu), a dokładnie o "położenie o dwa tony jaśniejszego i dwa tony ciemniejszego koloru" niż nasz naturalny.

Jaka jest zatem różnica między strobingiem, a standardowymi refleksami? Fryzjerzy i styliści fryzur są podzieleni w tym temacie, ale skoro słowo "strobing" jest popularne w świecie beauty, to nie dziwi nas, że użyto go również w temacie fryzur .

Jak dla nas metoda ta przypomina proste rozjaśnianie za pomocą pasemek bądź balejażu. Ale skoro świat opanowała moda na strobing i gwiazdy pokroju Gigi Hadid je promują, to nie możemy być gorsi. A zatem "strobingujmy" swoje włosy żeby wyglądać modnie. No chyba, że stronicie od koloryzacji naturalnych włosów?

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o: