Gadżety z kotem i dla kotów - przegląd nie tylko dla kociarzy

Mówiło się kiedyś, że koty mają magiczne zdolności. Można w to uwierzyć, patrząc na to, jak wielu mają zwolenników i jak wiele świetnych gadżetów z kotami można znaleźć w sklepach. Zobacz nasz zabawny przegląd!

Koty niewątpliwie potrafią podbić serca nie tylko swoich właścicieli, ale wiedzą też jak skutecznie zagrzać sobie miejsce w kulturze masowej. Gadżety z kotami to jeden z silniejszych trendów i sięgają po niego nie tylko miłośnicy tych uroczych czworonogów, ale także wielbiciele dobrego designu. Jednocześnie projektanci zabawek, miseczek czy posłań dla kotów także prześcigają się, wymyślając wciąż nowe gadżety dla kotów . Tak więc bez wzgledu na to, czy poszukujesz czegoś dla swojego pupila czy po prostu podobają Ci się akcesoria z kotami w roli głównej - nasz przegląd jest dla Ciebie.

Najczęściek kocie motywy możemy znaleźć na ciekawych i oryginalnych dodatkach do mieszkania . Znajdą się zabawne poduchy z kotami, zegary czy kubki. Jednak koci motyw pojawia się także w modzie i tutaj głównie znajdziemy go na biżuterii. Kociarze nie odmówią sobie także torebki czy bluzki z kocim nadrukiem.

A co z naszymi pupilami? Pomysły na kocie zabawki i gadżety nie mają końca. W sklepach możemy znaleźć np. legowiska montowane na oknie, aby kot mógł swobodnie obserwować świat albo oryginalne zabawki, a nawet gry, które angażują kota na długie godziny. Projektanci kociech gadżetów prześcigają się także w wymyślaniu nowych rozwiązań na zamaskowanie w mieszkaniu kuwety lub legowiska.

Koty to stworzenia kontrowersyjne pod tym względem, że mają tak samo wielu wielbicieli co tych, którzy ich nie znoszą. Już w starożytności były cenione i uważane za stworzenia magiczne, a w Egipcie czczono je jako zwierzeta boskie. W średniowieczu niestety zaczęto powiązywać je z czarownicami, a w VIII wieku zdarzały się nawet procesy kotów oskarżonych o czarną magię! Dopiero wzrost epidemii wywoływanych przez szczury i myszy sprawił, że koty wróciły do łask. Dzisiaj koty są obecne w naszym życiu niemal wszędzie - bez względu na to, czy mamy w domu futrzastego kompana, czy wystarczą nam gadżety z kotem w roli głównej.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.