Rower na jesień - przegląd ubrań i akcesoriów dla rowerzystów

Okres jesienno-zimowy nie przeszkadza, by wciąż jeździć na rowerze. Zobacz najnowszy przegląd odzieży i akcesoriów rowerowych.

Jesienią czy zimą bardzo ważne jest odpowiednie dobranie odzieży na rower. Nie powinniśmy dopuścić do tego, by marzły nam ręce, nogi czy uszy podczas jazdy. Warto zwrócić uwagę na to, by poszczególne warstwy odzieży odpowiednio odprowadzały pot i pozwalały naszej skórze prawidłowo oddychać. Odpowiednia struktura materiałów musi zapewnić nam ochronę przed zimnem, wiatrem, deszczem czy nawet śniegiem .

Na szczęście dzisiaj, producenci dbają o to, by odzież rowerowa była lekka i cienka, zapewniając nam zarówno komfort jazdy, jak i ciepło czy ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dzięki temu możemy nieprzerwanie jeździć na rowerze niemal przez cały rok.

Jesienią warto też bardziej niż latem pamiętać o odblaskach . Zmrok zapada już bardzo szybko i czasem nagle, dlatego zawsze trzeba pamiętać o bezpieczeństwie na drodze - zarówno swoim jak i osób trzecich. Pamiętaj też zawsze o zapalaniu lampek. Tylną lampkę warto umieścić na plecaku, kurtce czy kasku, by była dobrze widoczna.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.