Ekologiczna kolekcja Emmy Watson dla People Tree - wiosna 2011

Trzecia już kolekcja Emmy Watson dla ekologicznej, brytyjskiej marki People Tree, jest podobno najbardziej spójna i dojrzała z dotychczasowych.

Emma Watson ma 20 lat a już mogłaby nie pracować aż do emerytury. Tym bardziej warto docenić jej charytatywną współpracę z marką People Tree , ekologicznym brandem, który popularyzuje odzież fair trade .

Wiosenna kolekcja 2011 to już trzecia kolekcja Emmy. a pierwsza odkąd młoda aktorka przeniosła się do Ameryki, by studiować literaturę. Tę zmianę wyraźnie widać w ubraniach, są raczej proste, dojrzałe . Wciąż widać w nich wiele swobody i radości, ale jednak projektantka myślała już o bardziej oficjalnych okazjach na które mogłaby je włożyć.

W kolekcji znajdziemy sukienki, spódnice , blezery, t-shirty i haremowe spodnie . Sama Emma pojawia się oczywiście w kampanii reklamowej marki, nosząc czarną sukienkę i brązowe kozaki, czarując krótkimi już włosami.

Komplet bielizny, People Tree, ok. 141 zł

Aktorka powiedziała o swej przygodzie z projektowaniem: "Zaprojektowałam tę kolekcję w zeszłym roku, już po mojej przeprowadzce na amerykańską uczelnię. Safia, założycielka People Tree, i Misato, główny projektant marki, przyjechali do mnie do USA, i pracowaliśmy nad kolekcją wspólnie na Rhode Island. Wspólnie decydowaliśmy o wyborze kolorów, materiałów, o kształcie ubrań i rodzaju cięć. Przede wszystkim przykładaliśmy wagę do tego, by stworzyć kolekcję 'do noszenia', która składa hołd wszystkim tradycyjnym metodom szycia odzieży, praktykowanym w grupach fair trade People Tree na całym świecie".

Safia Minney, założycielka People Tree opowiedziała, że cały zespół był zaskoczony tym jak Emma zaangażowała się w prace nad kolekcją. W zeszłym roku była nawet w Bangladeszu na swoją specjalną prośbę, tak bardzo była ciekawa jak wygląda cały proces powstawania odzieży fair trade.

"Byłam zdumiona, ile godzin pracy Emma poświęciła tej kolekcji. Często wieczorami chodziliśmy do niej do domu rozmawiać o naszych planach, i pracowaliśmy jeszcze nad kolekcją gdy ona wcześniej cały dzień miała zdjęcia na planie. Niekiedy wpadała do nas do biura z własnymi szkicami i pomysłami - to było naprawdę imponujące" , podkreśla Safia.

People Tree do szycia swoich ubrań zatrudnia małe, lokalne społeczności na całym świecie, stosuje uczciwe sposoby zatrudniania , płaci godziwe zarobki i dba by przy produkcji nie ucierpiało środowisko.

Wszystkie ubrania zostały wykonane z materiałów ze znakiem fair trade. Aktualnie do sprzedaży trafiło tylko kilka modeli , reszta będzie dostępna od 28 lutego , także na stronie sklepu internetowego marki, który wysyła rzeczy do Polski.

Sklep internetowy People Tree

Będziecie więc mogły same przekonać się o umiejętnościach Emmy Watson.

Obejrzyjcie film , w którym Emma zachęca do zainteresowania kolekcją:

 

Więcej:

Ekologiczne buty Mohop - hit sezonu letniego

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.