Jak kupić wygodne buty na obcasach? Sprawdź nasze sposoby!

Wygodne buty na obcasach? Tak, to możliwe! Zobacz, po czym je rozpoznać.

Zanim pójdziesz do sklepu

Często wybieramy się na zakupy w weekend, gdy jesteśmy wypoczęte. Tymczasem najlepiej dobierzesz rozmiar buta po południu, kiedy nogi są zmęczone po całym dniu. Zyskasz wtedy pewność, że Twoje nowe buty na obcasach nie okażą się zbyt małe po spędzeniu w nich kilku godzin.

Jaki model wybrać?

W przypadku butów na obcasach sprawdza się rada, by mierzyć siły na zamiary. Jeśli na co dzień chodzisz na płaskich obcasach, nie wybieraj dziesięciocentymetrowej szpilki . Na pewno nie będziesz czuła się w takich butach komfortowo. Bardzo Ci zależy na wysokich obcasach? W takim razie wybierz model z koturnami zamiast podeszwy. Wysokość koturny możesz odjąć od obcasa, bo dzięki niej buty będą znacznie wygodniejsze.

Nie bez znaczenia jest też rodzaj samych obcasów . Cienkie szpilki wymagają większej wprawy niż geometryczny słupkowy obcas . Ten drugi jest też znacznie stabilniejszy. Wiele z nas uwielbia czuby w szpic, ale nie jest to najzdrowsza (i najwygodniejsza) opcja dla naszych stóp. Jeśli tylko jest to możliwe wybieraj szpilki z zaokrąglonymi czubkami.

Gdy tylko możesz sobie na to pozwolić, staraj się kupować buty w całości wykonane ze skóry. Masz pewność, że dopasują się do Twojej stopy i gdy zajdzie taka potrzeba odrobinę rozciągną. Możesz też nabyć specjalną piankę do butów . Sprawia, że szybciej "układają się" do nogi.

Idź na spacer

W sklepie każde mierzone buty wydają nam się wygodne. Drugą próbę zrób po powrocie do domu. Przejdź się w swoim nowym nabytku po mieszkaniu i zobacz, czy czujesz się komfortowo. Jeśli już teraz masz wątpliwości, może lepiej je zwrócić i poszukać innej pary butów na obcasach ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA