Jak prawidłowo przystrzyc sobie grzywkę - dzięki tym trikom zrobisz to perfekcyjnie

Nie masz czasu iść do fryzjera, a właśnie wybierasz się na imprezę i chcesz coś zrobić ze swoją grzywką? Zobacz, jak ją perfekcyjnie przystrzyc w domu.

Czasami nie mamy czasu na wizytę u fryzjera albo zwyczajnie nie chcemy wydawać pieniędzy tylko na samo przycięcie grzywki . Te z Was, które mają posiadają grzywkę wiedzą ile potrafi ona przysporzyć problemów. Właśnie, dlatego znaleźliśmy dla Was prosty sposób na łatwe i perfekcyjne strzyżenie grzywki, które możesz wykonać sama w domu.

Jak ostrzyc grzywkę?

1. Zwiąż włosy w kucyk albo kok i zostaw na wierzchu tylko te włosy ,  z których chcesz zrobić nową grzywkę albo przystrzyc już istniejącą.

2. Grzebień, który będziesz używać do czesania grzywki powinien być jak najbardziej płaski, abyś mogła zobaczyć ile nabierasz nim włosów i w którą stronę rosną. Przed cięciem najlepiej wyprostuj włosy, jeżeli mają one tendencję do puszenia się. Pamiętaj też, aby grzywkę strzyc zawsze na sucho, gdyż włosy po wyschnięciu są zazwyczaj nieco krótsze niż mokre.

3. Weź do ręki cienki grzebień i umieść go na takiej wysokości na jakiej chcesz, aby kończyła się Twoja grzywka.

4. Trzymaj nożyczki prostopadle do grzebienia i ucinaj delikatnie grzywkę pod grzebieniem. Zacznij do środka i kieruj się najpierw w lewo, a potem od środka w prawo.

5. Lewą stronę skróć postępując, tak jak w przypadku strzyżenia środka, ale nożyczki trzymaj pod kątem 45 stopni. Tak samo postępuj w przypadku strony prawej. W ten sposób skrócisz i wyrównasz boki.

6. Przeczesz palcami Twoją nowo ostrzyżoną grzywkę i zobacz jak się układa. Jeśli coś Ci nie pasuje, to powtórz któryś z kroków.

7. Jeżeli końcowy efekt Ci się podoba, to już nic nie porawiaj. Poprawiając ryzykujesz, że grzywka stanie się niesymetryczna. Na koniec strzep włosy, aby pozbyć się tych obciętych.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.