Korektor - co zrobić, aby nie było widać, że go używasz

Zobacz, jak używać korektora pod oczy, aby łatwo się rozprowadzał i był prawie niewidoczny!

Cienie pod oczami, zaczerwienienia i żyłki... Na szczęście istnieje taki kosmetyk jak korektor pod oczy. Szkoda tylko, że często bywa tak, że korektor osadza się w zagłębieniach drobnych zmarszczek lub po prostu źle się stapia ze skórą. Jednak mamy na to kilka sposobów.

Korektor to rzecz, która nam kobietom ułatwia życie. Cienie pod oczami są albo genetyczne albo wynikają ze zmęczenia lub osłabienia organizmu. Korektor poradzi sobie z tym, aby je zamaskować w kilka minut. Efekt świeżości trwa niestety krótko. Po paru godzinach korektor zasycha i zasklepia się w zagłębieniach zmarszczek. Wygląda to mało estetycznie i ciągle trzeba makijaż poprawiać. Jak sobie z tym poradzić?

1. Najpierw krem

Zanim nałożysz jakikolwiek korektor najpierw nałóż grubą warstwę kremu. Jeszcze lepszą opcją są żele pod oczy, gdyż mają lżejszą konsystencję niż krem. Możesz nałożyć także olejek do twarzy. Chodzi przede wszystkim o to, aby były one warstwą zabraniającą korektorowi dostania się do drobnych zmarszczek wokół oczu.

2. Konsystencja

Zwracaj większą uwagę na konsystencję korektora. Im jest ona gęstsza i cięższa tym bardziej korektor będzie dostawał się do zmarszczek, a po zaschnięciu będzie się kruszył. Najlepszym wyborem dla Ciebie będą korektory w płynie lub w kremie, a jego odcień powinien być maksymalnie o dwa tony jaśniejszy niż Twoja cera.

3. Technika nakładania

Ważny jest nie tylko sam produkt, ale też to jak go używasz. Jakkolwiek Twój problem ze zmarszczkami jest widoczny, najważniejsze jest, abyś nakładała korektor bardzo uważnie. Najlepszy efekt uzyskasz używając specjalnego pędzla do nakładania korektora. Zapewni Ci on równomierne rozprowadzenie kosmetyku. Po nałożeniu jeszcze delikatnie wklep korektor w skórę opuszkami palców.

4. Na koniec puder

Po nałożeniu korektora nie zapomnij nanieść na twarz także transparenty puder, który dodatkowo wydłuży trwałość makijażu i zapobiegnie ścieraniu się korektora.

5. Dodatkowy trik

Jeśli po wykonaniu wyżej opisanych czynności nadal zauważysz, że korektor osadza się w zagłębieniach i kruszy się, to dodatkowym ratunkiem będzie nałożenie pod oczy małej ilości kremu i zmieszanie go z korektorem. To przynajmniej lekko odświeży makijaż.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.