Oczyszczanie twarzy krok po kroku - dowiedz się jak dbać o twarz

Czy wiesz jak odpowiednio oczyszczać skórę twarzy? Zobacz nasze wskazówki.

My kobiety w sprawach makijażu jesteśmy prawdziwymi mistrzyniami. Wiemy, jak narysować kreskę eyelinerem, jak dopasować szminkę, jak nałożyć puder czy róż do policzków. Próbujemy nowych możliwości i szukamy nowych makijaży, ale czy równie dobrze wiemy, jak odpowiednio ten makijaż zmyć?

Często niestety zapominamy, jak ważne jest dokładne oczyszczenie twarzy z makijażu. Resztki pudru mogą blokować pory i wpływają także na szybsze starzenie się skóry. Oczyszczając twarz pozwalasz jej odpocząć, odetchnąć i zrewitalizować się. Dziś podpowiemy Ci jakich kosmetyków najlepiej użyć do demakijażu i oczyszczania twarzy oraz jak krok po kroku wykonywać ten zabieg.

Płyn micelarny

Oczyszczanie twarzy powinnaś zacząć od użycia płynu micelarnego. Dlaczego płyn micelarny, a nie mleczko? Ponieważ jest skuteczniejszy i o wiele łatwiej czyści się nim twarz. Poradzi sobie nawet z wodoodpornym tuszem do rzęs. Nie podrażnia skóry i jest dodatkowo ją odżywia.

Nanieś płyn na płatek kosmetyczny i delikatnie przetrzyj nim twarz. Jak zetrzeć makijaż z oczu? W żadnym wypadku nie trzyj wacikiem powieki. Może to ją podrażnić. Po prostu dotknij nasączonym wacikiem zamkniętą powiekę i chwilę przytrzymaj, aby tusz i eyeliner rozpuściły się pod wpływem działania płynu. Następnie zsuń makijaż z oka na dolną powiekę i zetrzyj delikatnym ruchem w kierunku nosa. Gotowe!

Mycie właściwe

Pamiętaj, że płyn micelarny oczyści skórę tylko z makijażu oraz kurzu, ale nie jest w stanie jej dostatecznie umyć. Do tak zwanego mycia właściwego użyj odpowiedniego żelu do mycia twarzy. Możesz też użyć specjalnej szczotki do twarzy. Są dostępne w wielu sklepach z elektroniką. To zapewni Ci jeszcze lepsze oczyszczenie.

Tonik jako kropka nad "i"

Wiele pań robi ten błąd, że zaczyna oczyszczanie twarzy właśnie od toniku. Jednak tonik powinno się stosować prawie na sam koniec. Jego zadaniem jest przywrócenie naturalnego pH skórze. Tonik to idealna opcja szczególnie dla kobiet o tłustej, trądzikowej cerze, ponieważ matowi skórę i ściąga pory ułatwiając walkę z wypryskami.

Peeling dla dodatkowego oczyszczenia

Dwa razy w tygodniu dobrze jest wykonać sobie peeling twarzy, który oczyści skórę z obumarłego naskórka. Dzięki niemu skóra będzie gotowa na dalsze zabiegi i łatwiej będzie o nią dbać. Peeling wykonuj zawsze po krokach opisanych wcześniej. A po nim koniecznie nałóż nawilżający krem do twarzy.

W naszej galerii powyżej znajdziesz też polecane produkty do oczyszczania twarzy marki Rival de Loop dostępnych w drogeriach Rossmann.

Więcej o: