Dlaczego Emma Watson podrzuca pasażerom metra książki?

100 książek, a do każdej dołączony liścik, który napisała sama Emma Watson - takie niespodzianki czyhały rano na pasażerów komunikacji miejskiej w Londynie. Gwiazda "Harry'ego Pottera" zachęca w ten sposób Brytyjczyków do udziału w dyskusji na bardzo ważny temat.

Kilka lat temu Emma Watson założyła klub książkowy. Sławna aktorka chce nie tylko zachęcić ludzi do czytania, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestię równouprawnienia. To dlatego włączyła się w akcję "Books on the Underground". Do każdego egzemplarza książki "Mom & Me & Mom" dołączyła własnoręcznie pisany list.

- Ukryłam tylko 100 egzemplarzy. Obchodź się dobrze z tą książką, a gdy skończysz czytać, zostaw ją proszę z powrotem w metrze dla innych. Jeśli lektura przypadła ci do gustu albo po prostu chcesz podzielić się spostrzeżeniami, napisz do mnie na goodreads/com/oursharedshel - zachęca w liściku gwiazda.

 

Na swoim koncie facebookowym Emma Watson pochwaliła się zdjęciem zrobionym podczas nocnej akcji podrzucania książek.

- Sprawdź, czy uda Ci się jutro znaleźć jedną ze 100 książek - napisała w poście.

Emma Watson słynie z walki o równość płci. Jej przemówienie inaugurujące kampanię "HeForShe", która wygłosiła przed ONZ w 21 września 2014 roku, w którym nawoływała do walki o równość płci, było szeroko komentowane na całym świecie.

 
Więcej o: