Ma 35 cm i nazywa się Charlotte. To prawdopodobnie największy pająk na świecie

Australijski ośrodek ratowania zwierząt w Queensland opublikował zdjęcia, których zdecydowanie nie powinny oglądać osoby o słabych nerwach. Na fotografiach znajduje się bowiem prawdopodobnie największy pająk na świecie.

Pracownicy australijskiego ośrodka zajmującego się ratowaniem zwierząt z całą stanowczością podkreslają, że fotografia nie została poddana obróbkom graficznym. Na zdjęciach widzimy ogromnego pająka z rodziny spachaczowatych, które bardzo rzadko atakują ludzi. 

- To bardzo spokojny i piękny pająk, który chce wyłącznie jeść robaki i prowadzić spokojne życie. Wcale nie trzeba go zabijać, ale warto takiego pająka zrozumieć - wyjaśniają pracownicy australijskiego ośrodka. 

Charlotte, bo tak nazwali ogromnego pająka wolontariusze, z dnia na dzień stał się gwiazdą internetu. Zdjęcia pająka, które u jednych budzą przerażenie, a u innych zachwyt, zostały opublikowane na facebookowej stronie Barnyard Betty's Rescue
około rok temu.

Jednak dopiero teraz stały się popularne. 

- Charlotte jest bardzo spokojnym pająkiem, który bardzo lubi przebywać z ludźmi. Nie jest agresywna, choć sprowokowana - jak każdy pajęczak z tej rodziny - może zaatakować. Na co dzień żywi się jednak robakami i małymi kręgowcami - wyjaśnili pracownicy ośrodka w opisie pod fotografią.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.