Letni must have - japonki

Japonki to letni obowiązek - przedstawiamy Wam mały przegląd poświęcony temu uwielbianemu na całym świecie rodzajowi buta.

Niegdyś japonki były bardzo proste - składały się z dwóch pasków, których zakończenia łączyły się pomiędzy dwoma największymi palcami u stóp. Dzisiaj w tego typu klapkach wykorzystuje się wiele rozwiązań i tworzy tym samym powierzchnię dla ozdób . Owszem, zdarzają się japonki minimalistyczne, ale są zdecydowaną rzadkością na półkach sklepowych.

Znalazłyśmy dla Was kilkanaście przykładowych par tych uwielbianych butów z polskich sklepów. Przedstawiamy tylko jedną na wysokim koturnie, bo lato to czas wygody i relaksu , a każda kobieta, która miała do czynienia z niewygodnymi szpilkami czy źle wyprofilowaną podeszwą właśnie to ceni sobie najbardziej.

W tym sezonie jest stosunkowo dużo japonek z ozdobami biżuteryjnymi . Są to koraliki, metalowe gadżety, znienawidzone przez wiele kobiet kryształki, ćwieki, a nawet imitacje owoców, jak w przypadku pary w zielonym kolorze. Bardzo często pojawiają się klamry, dzięki którym możemy regulować szerokość paska na śródstopiu - to bardzo rozsądny dodatek, w końcu nie każda kobieta ma takie same wymiary - nie tylko w talii czy biodrach. Zdarzają się także modele "na wysoki połysk" oraz klasyczne z matowej naturalnej skóry.

Jedno jest pewne - warto mieć choć jedną parę japonek. Nie obetrą pięt , można je mieć zawsze przy sobie, bo zajmują bardzo mało miejsca i z pewnością przydadzą się jako zmienne obuwie na wakacjach czy letnich imprezach.

Letni must have - japonkiLetni must have - japonki Groszki

W zestawie: żółte z klamrą 94 zł , Xtravaganza (butyk.pl); wysokie beżowe 129 zł , Meme Briller (butyk.pl); kremowo-czarne skórzane 99 zł , Bata; karmelowe 49 zł , Deichmann; złote 59 zł , Toscania (deezee.pl); turkusowe metaliczne skórzane 49 zł , Bata; czarne z ćwiekami 99 zł , Bata; turkusowe z ozdobą biżuteryjną 59 zł , Deichmann; niebieskie skórzane 79 zł , Bata; skórzane czerwono-brązowe 169 zł , Bata; czarne lakierowane 39 zł , Deichmann; złote wysokie 129 zł , Rebecca (butyk.pl); czerwone z liśćmi na wkładce 49 zł , Deichmann; fioletowe lakierowane 39 zł , Deichmann; brązowe skórzane 39 zł , Bata; skórzane zielone z listkiem i owocem 125 zł , Lazamani (butyk.pl)czerwone 115 zł , Diba (butyk.pl).

Anna Szulc

Czytaj dalej:

DKNY Delicious Candy Apples

Więcej o: