Menbur na wiosnę/lato 2009

Intensywne kolory, nasycone tonacje, różnorodność form

Wiosenno-letnia moda często balansuje między przeciwieństwami. Cztery najmocniej wyróżniające się trendy marki Menbur na sezon wiosna-lato 2009 to: Utopia, Euforia, Spektakl i Akademia.

Najmodniejsze kolory to odcienie różu od pudrowego przez gardenię, peonię, aż do fuksji; paleta zieleni w tonacjach seledynów, wiosennej trawy czy butelkowej mocnej zieleni; niebieski jako kobalt i błękit, ale w mariażu z szarością czy zielenią. Jeśli brązy to bardzo naturalne w całej palecie tonacji od najjaśniejszych do najciemniejszych barw ziemi. Jeśli szarość to industrialna, "betonowa". Pojawią się też łączenia kolorów: żelaza z limetką, irysa z burgundem czy cafe latte z maliną.

UTOPIA

Połączenie świata wirtualnego i realnego, natury i technologii. Miękkie i miłe w dotyku tkaniny, skóra w wydaniu lekkim (baletki, czółenka, koturny). Współczesność z nutką modnych fasonów z lat 70. i 80.

MenburMenbur Menbur

EUFORIA Połączenie inspiracji etnicznych i miejskich. Dużo wzorzystych materiałów, łączenia ze sobą intensywnych kolorów z różnych palet czy kilku deseni. Miasto ma odetchnąć świeżością inspiracji wszystkich "dalekich" podróży jednocześnie.

MenburMenbur Menbur

SPEKTAKL Połączenie dobrego i złego smaku, prowokacji i niewinności. Koronki , ale na delikatnym tle pudrowego różu, ostre kolory w stylowej formie, szaleństwo formy (modele jak do tańca towarzyskiego) przy miękkich lub klasycznych kolorach.

MenburMenbur Menbur

AKADEMIA Połączenie klasycyzmu i awangardy. Klasyka jest dominująca w formie, ale też kolorze, awangarda ma przykuć uwagę, ale nie narzucać się. Detalem prowadzącym będą torby : duże kopertówki, torby szkolne, teczki. Wykonane z tkanin o interesujących splotach, np. lnu czy słomki. W wersji wieczorowej do minimalistycznego stylu akademickiego dobieramy dodatki z materiałów casualowych ale w modelach wieczorowych.

MenburMenbur Menbur

Kolekcji szukaj w sklepach Menbur .

Dossier marki: Aldo

Modna i pojemna torba na wiosnę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.