Im dalej w show biznes, tym jaśniejszy blond

?Bycie blondynką to inny stan umysłu. To takie seksowne? - powiedziała w jednym z wywiadów Madonna, od lat blondynka, z natury brunetka. Ostatnio zarówno na polskich ściankach jaki i w światowym show biznesie przybywa blondynek. Na ten kolor decydują się także gwiazdy, które fenomenalnie wyglądają jako brunetki, a jako blondynki przeciętnie

Dlaczego gwiazdy wolą blond?

Aktorki, stylistki, piosenkarki zdają się wyznawać zasadę, że im dalej zajdą, tym bardziej rozjaśniają włosy. W wywiadach wyznają, że jako blondynki są bardziej widoczne, częściej się o nich mówi, a tym samym wzrasta ich reklamowa wartość. Kilka lat temu wbrew tej zasadzie postąpiła dziennikarka telewizyjna Monika Zamachowska (wówczas Richardson). Po latach w wywiadzie dla Twojego Imperium wyznała: - Z tej krótkiej metamorfozy wyciągnęłam wniosek, że... brunetkom jest w życiu trudniej - wyznała w rozmowie z Twoim Imperium. - To zabrzmi strasznie banalnie, ale ja w ciemnych włosach naprawdę zniknęłam w tłumie! Dlatego postanowiłam wrócić do blond włosów i oczekuję, że jako blondynka będę traktowana poważnie - dodaje Monika.

Joanna Horodyńska

Stylistka zdecydowała się na metamorfozę jesienią ubiegłego roku. Skomentowała ją tak: - Włosy są w świetnej kondycji. Mogę teraz bawić się odcieniami, kombinować. Jestem w swoim żywiole.

Maja Sablewska

Doradca wizerunkowy gwiazd - jak mówi o sobie Maja Sablewska - przeszła ogromną metamorfozę. - Przez długi czas wszyscy mówili mi, że blond kompletnie mi nie pasuje. Do mojej osobowości i do mnie. Na szczęście trafiłam na świetną kolorystkę. Przez rok zmieniałam kolor włosów z ciemnych na jasne. Po to, żeby włosy się kompletnie nie zniszczyły. Blond włosy bardzo się kruszą, bardzo się niszczą - wyznała w Dzień Dobry TVN.

Joanna Brodzik

Aktorka wyglądała zjawiskowo w czarnych włosach grając Renatę w "Klanie", jednak od wielu jest jednak jest blondynką. Joanna Brodzik nie narzeka na brak pracy, w tym kolejne propozycje reklamowe.

Joanna Koroniewska

Metamorfoza Koroniewskiej została przyjęta entuzjastycznie przez jej fanów. Gwiazda w nowym kolorze włosów często trafiała na okładki kolorowych magazynów.

Agnieszka Chylińska

Takiej przemiany nikt się nie spodziewał po rockowej artystce.

Dorota Gardias

Pogodynka jest przykładem osoby, do której pasuje powiedzenie "ładnemu we wszystkim ładnie".

Jennifer Lawrence

Aktorka to kobieta kameleon. Choć zdobyła serca widzów jako brunetka w "Igrzyskach Śmierci" na galach pojawia się już jako blondynka.

Lady GaGa

Także Lady GaGa jest naturalną brunetką, jednak regularnie farbuje włosy.

Scarlett Johansson

Wprawdzie w minionym roku aktorka miała epizod, w trakcie którego blond fale pofarbowała na rudo, to jednak już wróciła do koloru blond.

A wszystko zaczęło się od ... Marilyn Monroe

To najsłynniejsza metamorfoza jaką widziało Hollywood. Marilyn Monroe, legenda kina i platynowa blondynka była - jeszcze jako Norma Jeane Mortenson - była brunetką.  W 1952 (już jako znana aktorka) po raz pierwszy jako "platynowa blondynka" wystąpiła w filmie "Małpia kuracja", a w 1953 w filmie "Mężczyźni wolą blondynki", który przyniósł jej status gwiazdy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.