Moda z IKEA. Czy kupiłabyś ubrania szwedzkiej sieciówki

Moda z IKEA? Czemu nie! Szwedzki autor i konsultant biznesowy Stefan Engeseth przewiduje na łamach modowego pisma "Lucire", że marka mogłaby wejść ze swoją ofertą także na rynek odzieżowy. Tak jak w przypadku mebli, IKEA mogłaby dostarczać ubrania do samodzielnego uszycia. W płaskim kartonie dostawalibyśmy kupon tkaniny, wykrój oraz zestaw przyborów do szycia.
Ubrania z IKEA Ubrania z IKEA Moda z IKEA

Ubrania z IKEA

W październiku tego roku na łamach nowozelandzkiego magazynu o modzie ukazał się artykuł szwedzkiego konsultanta biznesowego, Stefana Engesetha, który wypowiedział się na temat przyszłości marki IKEA oraz ewentualnych związków szwedzkiej sieciówki ze światem mody. Engeseth przepowiada, że wejście IKEA na rynek odzieżowy mogłoby się okazać rewolucyjnym krokiem. Ubrania sprzedawane w sklepach tej marki charakteryzowałaby niska cena i dobra jakość, jaką muszą oznaczać się ubrania robocze. Autor idzie dalej w swoich przemyśleniach. Proponuje zniżki na zakupy dla tych, którzy pojawialiby by się w sklepach w ubraniach z metką IKEA oraz pop up shops w mieszkaniach urządzonych meblami zakupionymi w szwedzkiej sieciówce. W 2007 roku IKEA opublikowała bardzo ciekawą kampanię reklamową. W katalogu pojawiły się modelki, które pozowały na tle mebli i sprzętów dostępnych w ofercie marki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że modelki występowały w ubraniach uszytych z tkanin, które można kupić w sklepach szwedzkiej sieciówki. W ten niezwykły sposób zaprezentowano także poszewki na kołdry czy poduszki.

IKEA - ubrania ze szwedzkiej sieciówki Moda z IKEA? Szwedzka marka pokazuje, że z jej tkanin można uszyć także ubrania

Ubrania z IKEA Ubrania z IKEA Moda z IKEA

Uszyj to sam

Za co większość z nas lubi szwedzką sieciówkę? Za łatwość, z jaką samemu można złożyć stolik, krzesło czy szafkę. Dzięki precyzyjnym instrukcjom jesteśmy w stanie samodzielnie zmontować meble. Czy nie byłoby wspaniale móc w ten sam sposób wykonać dla siebie ubranie? Szwedzka sieciówka mogłaby dostarczać gotowe wykroje, materiały oraz zestaw przyborów do szycia wraz z dokładną instrukcją, jak krok po kroku uszyć sobie spódnicę, sukienkę czy bluzkę.

W ofercie IKEA oprócz szerokiego wyboru tkanin dostępna jest także maszyna do szycia, zestawy nici oraz krawieckie nożyczki.

 

IKEAMateriały dostępne w aktualnej ofercie IKEA

littleglamdress.pl littleglamdress.pl Little Glam Dress

Blogerki szyją z materiałów IKEA

Dzięki modowym blogerkom tkaniny IKEA już dawno znalazły zastosowanie w sferze odzieżowej. W każdym sezonie szwedzka sieciówka wypuszcza szereg bawełnianych tkanin, które w porównaniu do dostępnych na rynku materiałów, zachwycają ciekawymi wzorami. Utalentowane dziewczyny szyją z nich spódnice, sukienki, koszule, a nawet płaszcze. Tkaniny z IKEA wykorzystała między innymi polska marka Szyjemy sukienki. Na stronie internetowej znaleźć można rozkloszowaną spódnicę z wysokim stanem wykonaną z materiału zakupionego w sklepie IKEA.

szyjemysukienki.wordpress.comSzyjemy sukienki

Jedna z najciekawszych polskich blogerek Marchewkowa i jej propozycja rozkloszowanej spódnicy uszytej z materiału kupionego w IKEA.

IKEA spódnica Marchewkowa.pl Spódnica z tkaniny

Więcej o: