Jak nosić pończochy i jakie wybrać?

Redakcja
04.04.2018 13:18
pończochy

pończochy (Agent Provocateur)

Pończochy wspaniale wysmuklają nogi i są o wiele bardziej seksowne od rajstop, dlatego warto je włożyć zawsze, gdy chcemy poczuć się wyjątkowo. A jakie pończochy wybrać dla siebie? Samonośne a może do pasa? Podpowiadamy!

Wiele kobiet rezygnuje z noszenia spódnicy czy sukienki, ponieważ rajstopy są często niewygodne i źle dopasowane do sylwetki. Wynika to przede wszystkim z ograniczonej rozmiarówki rajstop i ich uniwersalnego kroju, który nie zawsze dobrze dopasowuje się do sylwetki. Dlatego dobrą alternatywą będą pończochy - zarówno te samonośne, jak i przypinane do pasa.

Pończochy samonośne: jak nosić

Pończochy samonośne mają podszyte taśmy silikonowe do wewnętrznej strony manszety, dzięki czemu nie potrzebujemy nosić do nich pasa do pończoch. Ich główną wadą jest to, że wiele osób cierpi na alergię na silikon. Mogą one też uciskać górną część uda, co nie sprzyja prawidłowemu krążeniu, dlatego warto zostawić je na specjalne okazje. Powinny z nich zrezygnować panie o okrąglejszych kształtach, ponieważ uciskające pończochy samonośne mogą powodować nieestetyczną fałdkę na nodze. Wybierając ten rodzaj pończoch, kieruj się obwodem uda. 

Pończochy do pasa

Pończochy do pasa cieszą się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie u kobiet zainteresowanych modą retro. Na rynku znaleźć można pończochy wykonane z elastanu, ale także klasyczne pończochy uszyte z nylonu. Do takich pończoch polecamy pasy, które mają więcej niż cztery podwiązki oraz takie, które posiadają metalowe zapięcia (tzw. żabki). Dużym plusem pończoch do pasa jest szeroki wybór rozmiarów, dzięki czemu zarówno panie o bardziej krągłych kształtach, jak i te bardzo wysokie czy niskie, znajdą coś dla siebie. Aby znaleźć idealny rozmiar pończoch do pasa dla siebie, powinnaś kierować się tabelą rozmiarów, w której oprócz wzrostu liczy się przede wszystkim długość stopy. Za duża pończocha będzie się za bardzo marszczyć w kostce ( choć delikatne marszczenie to jeden z wyróżników nylonów), a wzmocnienie pięty będzie układać się za wysoko. Przy pończochach zbyt małych wzmocnienie pięty może być całkowicie niewidoczne.

Jak nosić pończochy?

Wiele pań zaczynających swoją przygodę z pończochami, szczególnie tymi dopinanymi do pasa, zastanawia się, jak wysoko nosić pończochy. Jedne kobiety wolą, gdy manszeta kończy się prawie pod pupą, inne lepiej czują się w pończochach sięgających połowy uda. Ważne, by manszeta nie wystawała spod zbyt krótkiej spódnicy czy sukienki. 

Więcej o: