,,Bridgertonowie" sezon 2: czy kolejny sezon będzie wzbudzał równie wiele kontrowersji, co premierowy?

Serial ,,Bridgertonowie" wzbudził wiele kontrowersji. Dlaczego? Fabuła kręci się wokół romansów, intryg i seksu. Jednak naszym zdaniem nie to spowodowało, że produkcja odniosła tak wielką popularność. Stroje i muzyka, w której można się zatracić tworzą niepowtarzalny klimat. Czy serial doczeka się kontynuacji?

,,Bridgertonowie" - jak to się zaczęło?

,,Bridgertonowie' sezon 2,,Bridgertonowie' sezon 2 Fot. Netflix

Wydawać by się mogło, że serial Bridgertonowie kręci się wokół romansów, intryg i seksu, jednak pojawiają się w nim też inne wątki. Chociażby chęć zerwania z konwenansami, czego najlepszym przykładem jest siostra Daphne - Eloise, społeczne nierówności czy brak równouprawnienia. Jednym słowem, tematy typowe dla XIX wieku i niestety nadal aktualne. Nie dziwi więc, że użytkownicy Netflixa wciągnęli się w kostiumowy świat Bridgertonów, a po seansie zaczęli domagać się kolejnego sezonu. Czy już cokolwiek wiadomo o kontynuacji świetnej produkcji? Na pewno wiele można się domyślać!

,,Bridgertonowie" sezon 2 - co nas czeka?

Jeśli Netflix podejmie decyzję o kontynuacji serialu, już na tym etapie możemy się domyślać dalszych losów Bridgertonowie sezon 2. Oczywiście pod warunkiem, że fabuła będzie się rozwijać zgodnie z książkami. W drugiej części głównym bohaterem będzie Anthony Bridgerton, a także związana z nim nowa postać – Kate Sheffield. To oznacza, że do obsady zawita nowe nazwisko. Po wywiadach udzielanych przez showrunner'a Chrisa Van Dusena można wywnioskować, iż bardzo by chciał, aby historia miłosna każdego z rodzeństwa Bridgertonów została opowiedziana i na pewno skupi się również na gwiazdach pierwszego sezonu, czyli Daphne i Simonie. W ich temacie jest jeszcze sporo do opowiedzenia, z czym zgadza się również odtwórca roli księcia, Regé-Jean Page: ,,(...) jeśli chodzi o dalsze odkrywanie postaci, myślę, że miłość to coś, co ewoluuje. To żywa, oddychająca rzecz, która wymaga pielęgnowania, zajmowania się nią, wymaga naprawy, kiedy zużyje się albo podrze (…) Przed nimi wciąż wiele dorastania. Mają dużo do zrobienia i myślę, że zawsze będzie fajnie patrzeć, jak robią to razem" – powiedział aktor w jednym z wywiadów.

,,Bridgertonowie" sezon 2 - kiedy?

Bridgertonowie sezon 2 to bardzo gorący temat. Czy powstanie? A, jeśli tak to kiedy? Według nieoficjalnych informacji serwisu TVLine zdjęcia do 2. sezonu Bridgertonów mogą ruszyć już w marcu tego roku. To by oznaczało, że jest cień szansy na premierę w święta 2021 roku, choć bardziej realny scenariusz jest taki, że Bridgertonowie wrócą na ekrany w 2022 roku.