Jak dbać o jeansowe produkty? Wszystko o jeansie na warsztatach Power Dressing z MODIVO

Kolejną odsłoną autorskiego projektu MODIVO okazały się być warsztaty poświęcone kultowej tkaninie jaką jest denim. Klientki, dziennikarki i influencerki, które przybyły do Concept Store'u miały okazję wraz z panelistami i panelistkami pochylić się nad historią jeansu, poznać sposoby pielęgnacji produktów jeansowych, a także spróbować własnych sił w stylizacji.

Wśród panelistek i panelistów nie zabrakło ekspertów w tej dziedzienie, m.in. Mai Sablewskiej, doradczyni wizerunku i osobowości telewizyjnej czy Eweliny Rydzyńskiej, popularnej stylistki, specjalizującej się w kreowaniu wizerunku poprzez modę. Partnerami warsztatów były legendarne denimowe marki Lee i Wrangler, które swoją historią i niegasnącym zainteresowaniem udowadniają, że jeans to element garderoby, który niezależnie od trendów ciągle inspiruje, pozwala na wyrażanie siebie i stanowi rewelacyjną bazę do stylizacji.

Jeans – kiedyś i teraz

Wstępem do rozmowy na temat fenomenu denimu był panel poświęcony jego historii. Prowadząca – redaktorka mody Glamour, Magdalena Matuszek, rozmawiała z Mają Sablewską, a także dziennikarką mody, Karą Becker i przedstawicielkami marek Lee i Wrangler, o tym jak właściwie powstał jeans i z czego wynika jego nieprzerwana popularność. Tłem do rozmowy okazały się istotne dla rozwoju jeansu wydarzenia związane z popularyzacją denimu w latach 80tych i 90tych, stale powracające motywy kowbojskie w pop-kulturze czy wpływ trendów Y2K uwielbianych przez generację Z. Nieoceniona okazała się wiedza na temat historii mody i zmieniających się w niej tendencji, dziennikarek Magdy Matuszek i Kary Becker, bezbłędne oko stylizacyjne Mai Sablewskiej, a także doświadczenie specjalistów z Lee i Wrangler, czyli marek, które miały ogromny wpływ na nieśmiertelność jeansu i jego nieprzerwany kult wśród odbiorców o różnych preferencjach, stylach i pochodzących z różnych grup wiekowych.

Jeans - kiedyś i terazJeans - kiedyś i teraz fot. materiały prasowe MODIVO

Denim na lata. Jak dbać o jeansowe produkty?

Nie da się rozmawiać o jeansie nie poruszając tematu jego pielęgnacji. O tym jak dbać o denimowe ubrania rozmawiali – prowadząca panel dziennikarka mody VOGUE, Kamila Wagner, technolog i materiałoznawczyni, Małgorzata Mazurek, kupiec mody specjalizujący się w denimie, Karlos Kędzierski, a także influencerka i content creatorka Kate Zach. Podczas panelu dyskusyjnego, w którym aktywny udział brali także goście i gościnie spotkania, poruszano takie kwestie jak m.in.: jak rozpoznać dobry jeans i co go charakteryzuje, jakie są trendy jeśli chodzi o styl i modele jeansów, jak zapewnić swoim jeansom trwałość, jak o nie dbać i jakim metodom prania je poddawać, a także zastanawiano się, czy istnieją alternatywne materiały wykorzystywane do produkcji jeansów.

Denim na lata. Jak dbać o jeansowe produkty?Denim na lata. Jak dbać o jeansowe produkty? fot. materiały prasowe MODIVO

Jak stylizować jeans?

Spotkanie inspirowane denimem, czyli najstarszym, ponadczasowym i nieśmiertelnym materiałem, zakończyły warsztaty prowadzone przez znaną stylistkę i kreatorkę wizerunku – Ewelinę Rydzyńską. Zapraszając do udziału publiczność, Ewelina pokazała jak poprawnie stylizować jeans biorąc pod uwagę własną figurę, styl i okazję. Goście i gościnie spotkania mieli okazję pod okiem ekspertki przetestować własne wybory stylizacyjne z wykorzystaniem jeansowych produktów w kontekście odpowiednich sytuacji takich jak rozmowa o pracę, spotkanie z przyjaciółmi czy bardziej zobowiązujące, wieczorowe okazje. Warsztaty Power Dressing poświęcone denimowi były kolejnym spotkaniem, które miało miejsce w Concept Store MODIVO | eobuwie.pl. Lokalizacja ma szczególne znaczenie dla obu multibrandów, ponieważ Concept Store znajduje się w samym centrum Warszawy, przy ulicy Nowy Świat 6/12, a także stał się niepowtarzalnym i unikalnym miejscem, gdzie klienci mają okazję zdobywać wiedzę, dzielić się spostrzeżeniami, inspirować się, poznawać trendy, a także tworzyć społeczność wspólnie z osobami o podobnych zainteresowaniach. Concept Store MODIVO | eobuwie.pl to miejsce niepowtarzalne, a dzięki projektowi MODIVO Power Dressing staje się jednym z najważniejszych punktów na modowej mapie Warszawy

Jak stylizować jeans?Jak stylizować jeans? fot. materiały prasowe MODIVO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.