Te filmy świąteczne wprowadzą cię w magię Bożego Narodzenia już teraz! Poznaj nasze TOP 5

Co jak co, ale filmy świąteczne już od lat z powodzeniem wprawiają całe rodziny w magię Bożego Narodzenia. Jednym słowem - bez nich święta nie istnieją! Poznaj nasze TOP 5, które koniecznie muszą znaleźć się na twojej liście 'must-see'.

Filmy świąteczne - ,,To właśnie miłość"

Filmy świąteczne od lat wprowadzają w magiczny nastrój i chętnie oglądane są nie tylko w okresie Bożego Narodzenia, ale i o wiele wcześniej! Do produkcji, które można oglądać bez końca zdecydowanie należy film To właśnie miłość. Odkąd na ekranach kin w 2003 roku pojawiła się ta brytyjska komedia, niezmiennie od 15 lat święci swoje triumfy nie tylko w polskich domach. Należysz do tych osób, które oglądały film już kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt razy? Nie musisz czuć się winny. Miłośnicy świątecznych produkcji znają pewnie większość filmu na pamięć!

 

Filmy świąteczne - ,,Kevin sam w domu"

Kevin sam w domu to hit każdych świąt i to od wielu lat! Film opowiada historię Kevina, który przez pomyłkę zostaje sam na święta w domu. W tym czasie okolicę nawiedza dwóch włamywaczy, którzy nie zdają sobie sprawy, że wpadli w poważne tarapaty. Produkcja z 1990 roku, do Polski dotarła dopiero dwa lata później. Od tego czasu rokrocznie puszczana jest w telewizji. To już tradycja! A dla tych, którzy mają już dość tej historii, zawsze mogą obejrzeć Kevin sam w Nowym Jorku, aczkolwiek pierwsza część ma w sobie więcej świątecznego uroku.

 

Filmy świąteczne - ,,Czekając na cud"

Czekając na cud to historia pięciorga bohaterów, z których każdy w głębi duszy czeka na wydarzenia, które odmieniłyby ich życie. Samotna rozwódka z trudem znosząca samotność, przypadkowo poznany tajemniczy mężczyzna, młoda Latynoska, która właśnie odeszła od chorobliwie zazdrosnego chłopaka, szukający towarzystwa barman i młody Francuz, który żyje wspomnieniem swoich najszczęśliwszych świąt z dzieciństwa. Losy całej tej piątki przetną się gdzieś w Nowym Jorku w wigilijny wieczór. Film wciąga już od pierwszych klatek, jeśli jeszcze go nie znasz, koniecznie wpisz produkcję na listę 'must-see'.

Filmy świąteczne - ,,Holiday"

Filmy świąteczne - ,,Holiday'Filmy świąteczne - ,,Holiday' Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Holiday to opowieść o dwóch kobietach zmęczonych własnym życiem, które postanawiają odpocząć w święta i wyjechać gdzieś daleko. Los zsyła im siebie nawzajem, przez co zamieniają się na pewien czas domami. Sama historia jest lekka, przyjemna i przewrotna. A gdy dodać jeszcze do tego doborową obsadę aktorską, a w niej przede wszystkim Kate Winslet, Cameron Diaz, Jack Black i Jude Law, robią się naprawdę przyjemne 2 godziny seansu!

Filmy świąteczne - ,,W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju!"

Filmy świąteczne bawią, wzruszają i w mgnieniu oka wprowadzają magiczną atmosferę do domu. Taka też jest ostatnia produkcja zaproponowana przez nas. Rodzina Griswoldów postanawia spędzić wspólne, rodzinne święta Bożego Narodzenia. Clark zaprasza swoich rodziców i teściów, co okazuje się nietrafionym pomysłem. Zwaśnione rody spotykają się przy świątecznym stole, jednak niespodziewanie zjawiają się: kuzyn Eddie razem z małżonką, dwójką dzieci oraz niesfornym psem. Na święta przyjeżdżają również wuj Lewis i ciotka Bethany. Wszystkie plany ulegają zmianie, co doprowadza do różnych kuriozalnych sytuacji. Tę słynną komedię ogląda się już dla samych popisów Chevy’ego Chase’a w roli Clarka Wilhelma Griswolda. Pełno tu naprawdę zabawnych sytuacji, które wciąż potrafią śmieszyć po kilkunastu seansach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.