Polska marka NAOKO na New York Fashion Week. Obok tych wyjątkowych ubrań streetwearowych trudno przejść obojętnie!

Ekscytujący Nowy Jork, kultowe postacie z Warner Bors Discovery Global Consumer Products, offowy artysta wchodzący do mainstreamu i polska marka modowa z innowacyjnym podejściem do tworzenia. Spotkanie sztuki, kina i mody, czyli mieszanka doskonała. Właśnie taka jest najnowsza kolekcja NAOKO, która miała swoją premierę na New York Fashion Week.

NAOKO x Hamil Flowers 

W ramach całorocznych obchodów stulecia Warner Bros, Discovery uruchomiło kolekcję Artist Series Collection, skupiającą niezwykłą grupę różnorodnych artystów z całego świata, którzy reinterpretują kultowe historie i postacie Warner Bros. NAOKO w kolaboracji z potentatem branży filmowej i wyjątkowym amerykańskim artystą Hamilem Flowersem przygotowało kolekcję streetowych ubrań, która zagościła na tegorocznych pokazach. Oversizowe bluzy, efektowne trencze, marynarki niczym dzieła sztuki. To zdecydowanie wyróżniki kolekcji.

NAOKO na New York Fashion Week!NAOKO na New York Fashion Week! Fot. NAOKO

Na wszystkich ubraniach wybrzmiewają echa kultowych produkcji Warner Bros. Znajdziemy tu Skazanych na Shawshank, Ligę Sprawiedliwości, Czarnoksiężnika z krainy Oz, Batmana i Wielkiego Gatsby’go. Co więcej, inspiracja filmem została przekształcona przez Flowersa. Bluzy, koszule, marynarki – dosłownie każdy element kolekcji, opatrzony został akcentem z legendarnych produkcji, zinterpretowanych przez amerykańskiego artystę. A dzieła Halima to projekty niezwykłe; to opowieści o odwadze, sprawiedliwości, fantazji, mroku, ale i miłości. Każdy element najnowszej kolekcji NAOKO jest opatrzony ekskluzywnymi dziełami Flowers. Prace artysty doskonale odzwierciedlają ducha marki.

NAOKO na New York Fashion Week!NAOKO na New York Fashion Week! Fot. NAOKO

NAOKO wykorzystało ubrania jako płótno dla Frowersa i jego przekazu, a każdy element został zaprojektowany, aby wzmocnić pozycję współczesnej kobiety. Kolekcja NAOKO kierowana jest do kobiet otwartych na eksperymenty, chcących podkreślić swoją indywidualność, radosnych, potrafiących bawić się modą. Momentami dziwaczne wizje Fowersa rewelacyjnie sprawdzają się na ubraniach, ożywają w ruchu, tryskają nowojorską energią.

Nie można przejść obojętnie obok odważnych kurtek, innowacyjnych garniturów, eleganckich bluzek i kreatywnych trenczów. Cała kolekcja jest przesiąknięta nowojorskim streetem, współczesną bohemą. Każde ubranie zawierające dzieła Flowersa, staje się swoistą narracją o miłości, odwadze i odporności.

NAOKO zaprasza do przyłączenia się do tej podróży, ponieważ na nowo definiuje streetwear dla kobiet i wykorzystuje modę jako medium do świętowania indywidualności, odwagi i piękna miłości.

NAOKO na New York Fashion WeekNAOKO na New York Fashion Week Fot. NAOKO

Kilka słów o polskiej marce NAOKO

Życie jest zbyt krótkie, by nosić nudne ubrania! Dokładnie ta idea zapoczątkowała istnienie marki. Naoko to marka odzieżowa, która zrewolucjonizowała świat mody dzięki innowacyjnemu podejściu i zaangażowaniu w najnowsze technologie. Ich kolekcje wyróżniają się oryginalnymi nadrukami, żywymi kolorami i niekonwencjonalnymi krojami, które wyrażają indywidualność i wyjątkowość każdej kobiety. Marka czerpie inspiracje z podróży i różnorodności kultur. Naoko jest również pierwszą na świecie marką, która wykorzystała sztuczną inteligencję i zaangażowała swoją społeczność w tworzenie niezwykłej kolekcji AI. Ta innowacyjna współpraca umożliwiła im zaprojektowanie unikalnych wzorów i projektów, które przyciągają uwagę zarówno entuzjastów mody, jak i kolekcjonerów sztuki. Kolekcja AI została również wzbogacona o kody NFT, dzięki czemu klienci marki mogą posiadać cyfrowe certyfikaty autentyczności, które dodają charakterystycznej wartości ubraniom z tej kolekcji. Naoko to nie tylko marka odzieżowa; reprezentuje pasję, poświęcenie i charakterystyczne podejście do mody, a wszystko to w dążeniu do przynoszenia radości i inspiracji poprzez ubrania oraz zapewnienia, że każda kobieta czuje się w nich wyjątkowo.

Poznajcie także Halima Flowersa

Halim A. Flowers jest artystą wizualnym, mówcą, biznesmenem i autorem jedenastu opublikowanych prac non-fiction. W 1997 roku, w wieku 16 lat, Flowers został aresztowany i skazany na dwa wyroki dożywocia. Jego historia została przedstawiona przez HBO w dokumencie "Thug Life in DC", a następnie nagrodzona nagrodą EMMY. W 2019 roku Halim został zwolniony z więzienia po odsiedzeniu 22 lat. Po zwolnieniu Halim otrzymał nagrody stypendialne Halcyon Arts Lab i Echoing Green. W 2020 roku podpisał kontrakt z DTR Modern Galleries, gdzie reprezentuje swoją praktykę artystyczną. Jego prace były wystawiane w MoMA PS1 i National Arts Club w Nowym Jorku. W 2022 roku założył własną markę modową, wydając ekskluzywne limitowane kolekcje projektów odzieży ulicznej. (IG: @halimflowers)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.