Spółka Top Secret Sp. z o.o. złożyła wniosek o upadłość. Czy to koniec łódzkiej sieciówki?

Spółka Top Secret Sp. z o.o. złożyła właśnie wniosek o upadłość. Czy to oznacza, że już za chwilę nie będziemy mogli zrobić zakupów w sklepach Top Secret? Odpowiadamy!

Top Secret to łódzka firma, która powstała w 1995 roku. Klienci mogą robić zakupy w ponad 170 sklepach stacjonarnych w całej Polsce oraz online. Przedsiębiorstwo działa też na zagranicznych rynkach takich jak np. Grecja, Niemcy oraz Czechy. Właścicielem marki jest Grupa Kapitałowa Redan S.A., której przedstawiciele w oficjalnym komunikacie poinformowali, że właśnie złożyli wniosek o upadłość spółki Top Secret Sp. z o.o. Na podjecie tej decyzji wpłynęło przede wszystkim zadłużenie w wysokości 25,1 mln zł, na które zostały utworzone tzw. odpisy aktualizujące. Dzięki nim realna wartość wierzytelności zmniejszyła się do 15 mln zł. Okazuje się jednak, że to nie koniec kłopotów Top Secret. Redan S.A. oraz brand są współkredytobiorcami, których dług od polskiego oddziału HSBC Continental Europe na koniec lipca 2022 roku wynosił 7,5 mln zł.

Czy to oznacza, że już wkrótce nie będziemy mogli zrobić zakupów w łódzkiej sieciówce? Okazuje się, że niekoniecznie.

Upadłość spółki Top Secret Sp. z o.o. nie powinna wpływać na sieć sprzedaży. W praktyce sieć sklepów oraz sklep internetowy działa w spółce Top Secret Fashion Story Sp. z o.o.

- możemy przeczytać w informacji przesłanej przed przedstawicieli firmy. 

Zobacz też: najpiękniejsze sukienki na jesień 2022.

Więcej o: