Zalando & Copenhagen Fashion Week: wybieramy top 3 street wearowe stylizacje

Skandynawska moda ma to do siebie, że lubi zaskakiwać. Jakie trendy lansują blogerki? Co będzie modne tej jesieni? Wybieramy top 3 stylizacje! Jedną stworzyła Polka!

Copenhagen Fashion Week x Zalando

Zalando i Copenhagen Fashion Week współpracują razem już czwarty sezon, zapełniając modowymi atrakcjami letnie dni od 9 do 12 sierpnia 2022 roku. Był to kolejny inspirujący tydzień, podczas którego zaprezentowane zostały najnowsze trendy z naciskiem na zrównoważony rozwój. Tak jak poprzednie edycje tej współpracy, i ta skupia się wokół Zalando Sustainability Award - wydarzenia, którego celem jest zachęcenie marek modowych do poszukiwania bardziej zrównoważonych alternatyw i wyróżnienia strategii, które przyczyniają się do mniej szkodliwej przyszłości branży.

W tym sezonie to RANRA wygrała Zalando Sustainability Award. Marka stworzyła pełną koloru kolekcję genderless, której główne wyróżniki to trwałość oraz zastosowanie interesujących technik, tkanin i barwników. Wraz z Zalando RANRA stworzy ekskluzywną kolekcję, skupioną na innowacji i zgłębianiu bardziej zrównoważonego designu.

CFW: wybieramy top 3 street style'owe looki

W ostatni dzień, jednego z ciekawszych wydarzeń modowych, przyjrzałyśmy się street style'owym stylizacjom influencerów i dziewczyn z branży. Wybrałyśmy top 3, które naszym zdaniem nie tylko wpadają w oko, ale też ciekawie komunikują trendy na nowy sezon!

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć Polki. Renia Jaz od lat udowadnia, że zna się na modzie i ma wyczucie stylu. Jej klasyczna stylizacja z czarnym garniturem to hit nie tylko na lato, ale i na jesień. Można ją odtworzyć z pomocą ubrań z sieciówek, chociaż Polka wybrała do jej stworzenia marynarkę Jaquemusa, spodnie Acne Studio i buty od naszej rodzimej projektantki Magdy Butrym. Asymetryczny look z wycięciami od razu przykuwa uwagę. Czy Renia Jaz właśnie sprzedała nam pomysł na prostą i efektowną stylizację na nowy sezon? Być może asymetria to przepis na sukces dla każdej minimalistki, która poszukuje alternatyw do klasycznych outfitów. 

Olivia i Alice prowadzą swój profil od wielu lat i już nie raz zachwyciły mnie swoim nowatorskim podejściem do mody. Tym razem postawiły na kolor i to w wersji na maxa! Ich stylizacje pochodzą z kolekcji marki Stine Goya. Kolorowe "pyjamas looks" uzupełniły o pastelowe dodatki i akcesoria. Bez dwóch zdań to szalona stylizacja - nie każdy czułby się w niej dobrze. Jednak, w moim odczuciu, ma szansę stać się flagową na tegorocznym tygodniu mody w Kopenhadze. Nie tylko dziewczyny świetnie wyglądają, nawiązują też do skandynawskich trendów i luźnego podejścia do mody. Zdecydowały się na looki, które są ciekawe, niewymuszone i lekkie. W ich przypadku mniej nie znaczy więcej, ale to dobrze. Robią modę, która zwraca uwagę i zostawia pole do rozmowy - czy tak będzie wyglądać styl Genu Z?

Janette Madsen i Thora Valdimars na tym zdjęciu wyglądają jak boginie denimu. Ich stylizacje są proste, stworzone z basicowych ubrań, ale wyglądają zabójczo! Nawiązują do aktualnych trendów. W ich stylizacjach widać powrót do lat 90. i 2000., który dzisiaj określamy stylem Y2K. Spodnie z niskim stanem, biały tank top i szybkie okulary okazują się przepisem na modowy sukces. Powrót do klasycznych materiałów i niewymuszonej mody to strzał w dziesiątkę. Jeżeli zastanawiasz się co dzisiaj założyć na imprezę - masz odpowiedź. Denim w duecie ze skórzanymi dodatkami to zawsze dobry pomysł! 

Więcej o: