Próchnik wraca na rynek! Pierwszą kolekcję ma stworzyć jeden z najpopularniejszych, polskich projektantów

2022 rok stoi pod znakiem powrotu wielu znanych marek. Niedawno reaktywowano Simple, a teraz czas na brand, który zapisał się na kartach polskiej historii jako jeden z kultowych. Próchnik już za chwilę rusza ze sprzedażą. Zdradzamy szczegóły.

Próchnik to polska marka, która powstała w 1948 roku. Na początku dała się poznać jako Zakłady Przemysłu Odzieżowego im. dr. Próchnika, jednak z czasem postanowiono skrócić tę nazwę. Firma specjalizowała się w tworzeniu męskiej odzieży z naciskiem na sztukę wysokiego krawiectwa. W 2018 roku przedsiębiorstwo złożyło jednak wniosek o upadłość, co spowodowało jej zniknięcie z rynku. Teraz dzięki nowemu właścicielowi firma powraca. Pomysłodawcą projektu jest właściciel marki Lancerto Tomasz Ciąpała.

Jak sam zdradził, Próchnik pierwsze produkty zaprezentuje klientom już w 2022 roku. Będą to jednak wyłącznie akcesoria i dodatki. Kiedy w takim razie będzie można spodziewać się pełnych kolekcji? Prace nad linią już trwają, a w ręce klientów mają trafić już w pierwszym kwartale 2023 roku.

Czego możemy oczekiwać po nowym Próchniku? Pierwszą kolekcję firmy stworzy jeden z najwybitniejszych polskich projektantów. Przedstawiciele nie zdradzili o kogo konkretnie chodzi. Wiadomo jednak, że w asortymencie firmy znajdą się zarówno produkty dla mężczyzn jak i kobiet. W sprzedaży znajdą się nie tylko eleganckie propozycje jak garnitury czy sukienki, ale także te nieco swobodniejsze jak np. bluzy i T-shirty.

Zobacz też: najpiękniejsze sukienki na wiosnę 2022.