Circular Tex Hub 2022 - pierwsze w Polsce targi tkanin z drugiego obiegu oraz mody cyrkularnej

Już 22 maja odbędzie się Circular Tex Hub 2022, gdzie po raz pierwszy w jednym miejscu znajdziecie tragi tkanin z drugiego obiegu oraz mody cyrkularnej. Czego można spodziewać się po wydarzeniu? Odpowiadamy!

Circular Tex Hub to pierwsza w Polsce inicjatywa z targami tkanin z drugiego obiegu oraz mody cyrkularnej. A wszystko to połączone z panelem dyskusyjnym, w którym wezmą udział m.in. Zosia Zochniak, z Ubrania do Oddania, Karina Sobiś, CEO & założycielka E-Garderobe oraz Agnieszka Oleksyn-Wajda z Instytutu Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska. Zaproszeni goście postarają się odpowiedzieć na nurtujące przedsiębiorców pytania odnośnie ich przyszłości oraz kroków, które muszą podjąć w związku z związku z wdrażaniem strategii ekonomii cyrkularnej. Pomysłodawcy wydarzenia chcą ułatwić branżom związanym z tekstyliami stanie się bardziej zrównoważonymi, a co za tym idzie, chcą pomóc w osiągnięciu neutralności klimatycznej do 2050 roku określonego przez Unię Europejską 

W ramach Circular Tex Hub chcemy zachęcić marki do transparentnego zarządzania procesem produkcji oraz ekologicznej transformacji, która w długoterminowej perspektywie wesprze globalny cel.

- mówi Paulina Kulik, współorganizatorka, Strategic Partnership Manager w Circular Tex Hub, strateg z wieloletnim doświadczenie w branży kupieckiej dla H&M, LPP. Podczas CIRCULAR TEX HUB odbędzie się także konkurs CTH AWARDS: WASTE CHANGERS skierowany do projektantów, którzy interesują się tworzeniem produktów, wykorzystując przy tym istniejące już zasoby.

Nasze targi są otwarte nie tylko do entuzjastów zrównoważonej i ekologicznej mody, ale dla wszystkich otwartych na zmiany ludzi. Chcemy przyciągnąć uwagę aktywnych projektantów, lokalnych marek modowych, studentów projektowania oraz użytkowników odzieży.

- powiedziała Julia Kaleta, współorganizatorka wydarzenia Circular Tex Hub, założycielka i dyrektor kreatywna projektu Atlas of Sustainable Colours, propagatorka świadomego podejścia do projektowania mody, która gościnnie wykłada na Uniwersytecie Sztuk w Linz. 

Circular Tex Hub 2022 odbędzie się już 22 maja w Samo Centrum Wszechświata przy ul.Chłodnej 29 w Warszawie. Organizatorzy oraz zaproszeni goście będą czekać na uczestników od godziny 10 do 18.