Orsay zamyka swoje sklepy w Polsce! Sieciówka znika już za chwilę

Orsay podjęło decyzję o zamknięciu swoich sklepów w Polsce. Wszystko podyktowane jest pogarszającą się sytuacją finansową firmy. Kiedy Polacy po raz ostatni będą mogli zrobić zakupy w tej znanej sieciówce? Odpowiadamy!

Orsay zamyka sklepy w Polsce

Orsay to znana sieciówka, która w naszym kraju pojawiła się w 1997 roku. Od tej pory otworzyła około 130 sklepów. W zeszłym roku firma zdecydowała się zamknąć już ponad 30 butików, jednak jak się właśnie okazuje, na tym nie zamierza poprzestać. Przedstawiciele brandu ogłosili, że wycofują się z Polski. Według oficjalnego komunikatu przedsiębiorstwa, przygotowania do zamknięcia sklepów mają potrwać nawet kilka miesięcy. Portal Wirtualne Media dotarł jednak do pracowników sieciówki, którzy zdradzili, że już wręczono im wypowiedzenia. To zdałoby się potwierdzać informacje krążące w sieci, które sugerują, że butiki mają zostać zamknięte już w czerwcu. Dlaczego Orsay znika z Polski? Wszystko przez niewypłacalność firmy. Pandemia, wojna i wiele innych czynników sprawia, że nawet giganty muszą zaciskać pasa.

OrsayOrsay Shutterstock

Znane sieciówki znikają z Polski

Orsay to niejedyne przedsiębiorstwo, które w ostatnich latach wycofało się polskiego rynku. Na ten sam krok zdecydowała się także marka Forever21 oraz Promod i Camaieu, a niedawno także Marks & Spencer. Czy to oznacza, że Polacy nie lubią robić zakupów? Wręcz przeciwnie. Znane przedsiębiorstwa analizując rynek, zapotrzebowania i gusta klientów szukają sposobów, by dotrzeć do coraz większej grupy ludzi. Czasami bardziej opłaca im się zamknąć lub wycofać z konkretnego rynku markę, by móc zaoszczędzone środki zainwestować w zupełnie nowe miejsca i w dalszym ciągu się rozwijać.

Zobacz też: najpiękniejsze sukienki na wiosnę 2022.

Więcej o: