Czy istnieje zrównoważona moda i modeling plus size? Czy Gianni Versace naprawdę nie żyje? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w tych podcastach

Polubiliśmy je w czasie pandemii i zdaje się, że słuchanie weszło nam w nawyk. Polacy na okrągło słuchają podcastów, ale czy o modzie? Jeśli nie, zawsze można to zmienić. Oto moje top 6 najlepszych słuchowisk, które towarzyszą mi w czasie porannej, sobotniej kawy.

Fashion Talks by Milena Bekalarska Stylist/ Business of Hype

Zacznę od jednego z moich ulubionych polskich podcastów o modzie. Milena Bekalarska, stylistka, kostiumografka i doradczyni wizerunku, która pracuje przy sesjach zdjęciowych, reklamach, teledyskach i projektach komercyjnych w swoim podcaście "Fashion Talks" rozmawia ze znanymi osobami ze świata mody. Jeśli jesteś ciekawy jak wygląda modelling plus size, jak działa influencer marketing i czym jest e-garderoba, koniecznie musisz przesłuchać jej podcastów. Mój ulubiony odcinek to rozmowa z Dominiką Novak, założycielką i projektantką marki Vanda Novak. Dziewczyny rozmawiają o edukacji za granicą, początkach marki i tworzeniu stacjonarnego butiku w Warszawie. 

Kolejny świetny podcast, tym razem dla streetwearowych freaków! Zróbmy test. Najbardziej popularna streatwearowa współpraca w styczniu 2022 to...? Jeśli pierwsza na myśl przyszła ci kolaboracja Adidasa i Prady, a twój ulubiony model sneakersów na nowy sezon to Nike Dunk lub New Balance 550, ten podcast jest dla ciebie. Business of Hype to cotygodniowa seria wywiadów stworzona przez zagraniczne radio HypeBeast prowadzona przez Jeffa Staple - projektanta i konstruktora odzieży streatwearowej. BOH skupia się na tym, aby pokazać, jak działają streetwearowe marki i co odróżnia je od innych. W moim ulubionym cyklu, który powstał w czasie pandemii, "Stay @ Home" Jeff Staple rozmawia ze znanymi dyrektorami kreatywnymi, przedsiębiorcami i influencerami na temat aktualnej sytuacji w świecie mody

popularne podcasty o modziepopularne podcasty o modzie fot. screen ze Spotify (Wiktoria Nestoruk)

Dressed: The History of Fashion/ The Business of Fashion Podcast

Kolejny podcast to prawdziwa perełka dla entuzjastów mody, ale też dla tych z was, którzy potrzebują rzetelnej wiedzy w pigułce. Jeśli interesują cię początki Gali MET, prawdziwa historia rodziny Guccich, jesteś ciekawy, jak wygląda rynek odzieży w Emiratach Arabskich i jaka była moda lat 90. - ten podcast na pewno przypadnie ci do gustu. Historyczki mody, April Calahan i Cassidy Zachary, wprowadzają nas do świata krawiectwa, nie zapominając o jego aspektach kulturowych. Na tym jednak nie poprzestają. Podcast "Dressed: The History of Fashion" to też niezliczona ilość wywiadów z ciekawymi osobistościami ze świata mody: Barbarą Hulanicki, Mary Wilson, Zaldo Goco, Collen Hill. 

"The Business of Fashion Podcast" to dzieło Imrana Ameda założyciela i redaktora naczelnego The Business of Fashion. W krótkim czasie jego strona internetowa i podcasty stały się głównym źródłem biznesowych informacji dla branży mody. W swoich słuchowiskach Amed odpowiada na pytania dotyczące modowego biznesu - produkcji, PR-u, marketingu czy współpracy. Jeśli jesteście ciekawi, jak zmienił się rynek mody od początku pandemii, czy warto mieć teraz butik stacjonarny oraz jak wyglądają aktualne tygodnie mody (fashion weeks), koniecznie przesłuchajcie krótkich i skondensowanych relacji Imrana Ameda. 

zagraniczne podcasty o modziezagraniczne podcasty o modzie fot. screen ze Spotify (Wiktoria Nestoruk)

Podcasty o zrównoważonej modzie: Karolina Sobańska/ Odpowiedzialna Moda by Katarzyna Zajączkowska

Jeden z najpopularniejszych podcastów ostatnich lat należy do Karoliny Sobańskiej, która od 2018 roku rozmawia z ekspertami o świadomym i odpowiedzialnym życiu. Bardzo często nawiązuje do tematu mody i szkód, które wyrządziła jej masowa produkcja. Polecam wam w szczególności podcast, który pojawił się 21 stycznia 2022 roku. Aktualny i nawiązujący do obecnej sytuacji, porusza problem fast fashion. W rozmowie z Harel, dziennikarką i autorką niezależnego bloga o modzie, porusza też tematy aktualnych mikrotrendów i ekoincjatyw na 2022 rok. 

Katarzyna Zajączkowka wie, jak zachęcić słuchaczy. W swoim opisie na Spotify wspomniała, że podcast jest "ekologiczny, nietestowany na zwierzętach i w 100% feministyczny". Autorka podcastu przez kilkanaście lat tworzyła kolekcje wiodących marek odzieżowych w Polsce. Od podszewki poznała pracę w małych firmach i korporacjach. Jej podcast jest szczerą odpowiedzią i buntem na coraz bardziej rozczarowujący rynek mody. 

podcasty o zrównoważonej modziepodcasty o zrównoważonej modzie fot. screen ze Spotify (Wiktoria Nestoruk)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.