Zapierająca dech w piersiach fasada sklepu Bulgari. Potłuczone butelki po szampanie przypominają prawdziwe klejnoty

Włoska firma Bulgari ponownie otworzyła flagowy sklep w Szanghaju. To właśnie tu powstała oryginalna fasada butiku, stworzona z butelek pozyskanych z recyklingu. Ten projekt robi wrażenie!

Bulgari to jedna z najbardziej luksusowych marek jubilerskich na świecie. W jej ofercie można znaleźć najrzadsze klejnoty i oryginalne wzory. Brand już dawno podbił swoimi projektami kraje azjatyckie, gdzie można spotkać sklepy najbardziej pożądanych marek z wyższej półki. Na czas remontu zamknięto flagowy butik Bulgari w Szanghaju. Teraz został ponownie otwarty, a na klientów czekała oryginalna fasada budynku, w którym zlokalizowany jest sklep. Na pierwszy plan wysuwają się zielone (przypominające jadeit) panele, które wykonano ze skompresowanych butelek po szampanie, piwie oraz winie. Warto zaznaczyć, że materiał do jego stworzenia pochodzi z recyklingu. Obok kolorowego akcentu nie mogło zabraknąć także mosiężnych detali imitujących złoto. Całość nawiązuje do królującego w Szanghaju stylu Art Deco oraz do pierwszego butiku Bulgari we Włoszech. Nie bez znaczenia jest także symbolika jadeitu, który bardzo ceniony jest w chińskiej kulturze. Jego magiczne właściwości doceniane były już w starożytności, a wielu mieszkańcom kojarzy się dziś ze zdrowiem i mądrością. Designerzy przyznali, że fasada budynku miała przypominać klejnoty, które marka mogłaby wykorzystać w swoich kolekcjach, ale też wpisywać się w historię zarówno miasta, w którym się pojawi jak i brandu.

Fasada sklepu Bulgari w SzanghajuFasada sklepu Bulgari w Szanghaju MVRDV

Za projekt nowej fasady butiku Bulgari odpowiada studio architektoniczne MVRDV, które znane jest z wykorzystywania ekologicznych i innowacyjnych rozwiązań. Architekci podczas realizacji pomysłu na sklep włoskiego brandu w Szanghaju, pomyśleli także o minimalizacji śladu energetycznego powstałego podczas podświetlania witryny. Dzięki nowoczesnym urządzeniom Bulgari wykorzystuje nawet o połowę mniej prądu niż podobne instalacje. 

 

Zobacz też: najmodniejsza biżuteria do świątecznych stylizacji.

Więcej o: