Aż 12 tysięcy par butów otrzymało drugie życie! Modele od LPP, Balagan i Kubota trafią do potrzebujących

Ponad 12 tysięcy par obuwia dostało nowe życie dzięki akcji WoshWosh. "Przekaż wiosnę" to kolejna edycja dobroczynnej inicjatywy, która polega na zbieraniu butów dla potrzebujących.

WoshWosh zbiera buty dla potrzebujących

WoshWosh to polska marka, która zajmuje się renowacją, naprawą i czyszczeniem obuwia. Przynajmniej raz w roku firma organizuje specjalne akcje dobroczynne, których celem jest zebranie butów dla potrzebujących. Tegoroczna edycja "Przekaż wiosnę" nie tylko zgromadziła rekordową liczbę datków, lecz także zainteresowała takie giganty jak LPP i Converse. W sumie zebrano aż 12 tysięcy par butów, które trafią m.in. do Caritas Polska, Mokotowskiego  Hospicjum Świętego Krzyża oraz do Stowarzyszenia Opiekuńczo-Resocjalizacyjnego "Prometeusz" w Gdańsku.

Zero waste pomaga!

Wiosna to idealny czas na porządki w szafie. WoshWosh postanowił to wykorzystać i zachęcić ludzi do oddania swoich starych butów na rzecz najbardziej potrzebujących osób.

Rocznie produkowanych jest na świecie ok. 22 miliardów par butów, 300 milionów wyrzuca się już po roku używania

- zdradziła Martyna Zastawna, właścicielka WoshWosh. W ten sposób przedstawicie chcieli zwrócić uwagę na skalę problemu, który tak naprawdę dotyczy nas wszystkich. Świadome zakupy oraz przekazywanie nieużywanych butów może mieć duży wpływ na środowisko. Zamiast do kosza nowe obuwie może trafić do osoby, która go najbardziej potrzebuje, a dodatkowo sprawi jej radość.

Znane marki przyłączają się do akcji WoshWosh

W zeszłym roku podczas akcji "Przekaż wiosnę" udało się zgromadzić dziewięć tysięcy par butów. W tym roku do przedsięwzięcia WoshWosh przyłączyło się także wiele znanych firm, m.in. Converse zaoferowało, że wszystkie modele pochodzące z ich asortymentu, które zostaną przekazane w datkach, zostaną przez nich wyczyszczone. Kubota przekazało 200 par swoich kultowych klapek, a  LPP zachęciło swoich pracowników do oddania nieużywanego obuwia. Do WoshWosh przyłączyły się także liczne szkoły. Paczki nadeszły też z zagranicy, m.in. z Włoch, Islandii oraz Niemiec.