Dokument "Kto wrobił Britney Spears?" będzie dostępny w Polsce. Gdzie oglądać? Podpowiadamy!

"Kto wrobił Britney Spears?" to dokument o jednej z najpopularniejszych gwiazdy pop. Został przygotowany przez dziennikarzy "The New York Times", a już za kilka dni będzie go można oglądać również w Polsce - na canalplus.com i CANAL+ PREMIUM.

Historia Britney Spears i jej droga do sławy

Losy Britney Spears już od kilku lat wzbudzają niemałe kontrowersje wśród fanów na całym świecie. Twórcy filmu dokumentalnego "Kto wrobił Britney Spears?" postanowili bliżej przyjrzeć się historii jednej  z największych gwiazd muzyki pop. To również historia jej drogi do sławy - od dziewczynki występującej w telewizji, do piosenkarki z imponującą liczbą fanów. Albumy sprzedawały się w rekordowych ilościach, a młoda Britney triumfowała podczas muzycznych wydarzeń - jej kariera nabierała tempa w mgnieniu oka.

Britney Spears - historiaBritney Spears - historia fot. Instagram.com/britneyspears.world

Niestety showbiznes i problemy w życiu osobistym odbiły się także na jej zdrowiu psychicznym - gwiazda przechodziła kilka załamań nerwowych. W 2007 roku świat obiegły zdjęcia piosenkarki z ogoloną głową. Spears walczyła też z uzależnieniem od środków odurzających - spędziła sporo czasu w odwykowych klinikach. Miała też m.in. depresję poporodową. W 2008 roku sąd ubezwłasnowolnił gwiazdę, wyznaczając na kuratora jej ojca Jamiego, a następnie menadżerkę -  od tego momentu gwiazda nie może samodzielnie decydować o swoich finansach, widywać dzieci czy prowadzić samochodu. Dokument przedstawia konsekwencje tej decyzji oraz konflikt Britney z ojcem - przybliża nam również obecną sytuację piosenkarki. Nie jest kolorowo. 

#freebritney - fani wspierają Britney Spears w walce o wolność

Sytuacja, w której znalazła się Britney Spears, nie podoba się również fanom artystki, którzy martwią się o jej losy. Protestują, domagają się zmian i wspierają gwiazdę muzyki pop w jej walce o odzyskanie wolności - od 2009 roku funkcjonuje również ruch #freebritney. 

Chcę odzyskać moje życie. Chcę móc prowadzić samochód. Chcę móc mieszkać sama w domu. Chcę móc zdecydować, kto będzie moim ochroniarzem

- mówiła Britney Spears niedługo po ubezwłasnowolnieniu. Losom artystki postanowi przyjrzeć się również dziennikarze "The New York Times". Na początku lutego 2021 roku na platformie Hulu zadebiutował dokument „Framing Britney Spears” Będzie go można oglądać również w Polsce. Twórcy zapewniają, że film będzie odpowiedzią na nurtujące pytania fanów gwiazdy. Film dokumentalny „Kto wrobił Britney Spears?” będzie można oglądać na stronie canalplus.com już od 4 kwietnia, a 5 kwietnia o godz. 21:30 premierowo w CANAL+ PREMIUM.

Więcej o: