Marka kosmetyczna Drunk Elephant debiutuje na polskim rynku. Od marca dostępna wyłącznie w drogerii Sephora!

Biokompatybilne kosmetyki Drunk Elephant wchodzą na polski rynek. Amerykańska marka oferuje pełną gamę produktów do twarzy, ciała i włosów. Czym się wyróżnia na tle innych?

Produkty Drunk Elephant wreszcie w Polsce! 

Kolekcja kosmetyków Drunk Elephant będzie dostępna online na stronie Sephory od 9 marca, a od 22 marca również w 83 stacjonarnych sklepach w całym kraju. Możecie odwiedzić profil @drunkelephant na Instagramie, aby dowiedzieć się więcej i podzielić swoim doświadczeniem w zakresie pielęgnacji skóry z fanami marki z całego świata. 

Dlaczego Drunk Elephant to marka wyjątkowa?

U podstaw filozofii Drunk Elephant leży przekonanie, że to, czego nie dodaje się do receptur, jest równie ważne jak to, co się w nich stosuje. Dlatego w żadnym produkcie amerykańskiej marki nie znajdziesz olejków eterycznych, wysuszających alkoholi, silikonów, chemicznych filtrów słonecznych, substancji zapachowych, barwników i SLS. Rezygnacja ze stosowania tych sześciu składników pozwala skórze powrócić do zdrowej i harmonijnej postaci. Formuły wszystkich kosmetyków mają optymalne pH, pozwalają na łatwe mieszanie różnych produktów i łatwo się wchłaniają, co pozwala na tworzenie spersonalizowanych koktajli pielęgnacyjnych.

Ta oparta na eliminacji składników dieta jest korzystna dla wszystkich typów skóry. Zainspirowała ona ruch #barewithus na Instagramie - to kolekcja selfie bez makijażu, będąca kroniką podróży z Drunk Elephant, przebytej przez ludzi, którzy w ten sposób odkryli nie tylko zdrowszą skórę, ale też pewność siebie.

Kosmetyki Drunk ElephantKosmetyki Drunk Elephant fot. materiały prasowe

Tiffany Masterson, założycielka marki, na przestrzeni czasu zrozumiała, że nie dla niej idealnego produktu, a te które stawała do tej pory nie są wystarczająco skuteczne. Zanim udało się jej stworzyć kosmetyki Drunk Elephant, jej cera była źródłem problemów - tłusta w strefie T, od czasu do czasu skłonna do wyprysków, a do tego trądzik i rozszerzone pory. Po latach nauki, badań i samodoskonalenia, narodziła się marka Drunk Elephant, a wraz z nią nowa kategoria w dziedzinie pielęgnacji skóry: biokompatybilność.

Kiedy skóra jest narażona na działanie środków drażniących i uczulających, uszkodzenia mogą stopniowo narastać i być niedostrzegalne. Efekt? Wprowadzenie skóry w tryb reaktywny. Wydaje nam się, że mamy wrażliwą skórę, ale często jest to po prostu skóra uwrażliwiona na przestrzeni czasu — problem, z którym łatwo można sobie poradzić. 

- mówi Masterson. 

Właścicielka marki od początku realizuje swoje cele i założenia. Pragnie oferować produkty z najwyższej półki, które spełniają pokładane w nich oczekiwania i które są opracowane wyłącznie z biokompatybilnych składników.