Wernisaż wystawy "Sztuka jest kobietą..." w La Vie Skin Gallery. Dzieła czterech artystów i licytacja charytatywna

19 lutego w LaVie Skin Gallery na Placu Trzech Krzyży 3, odbył się wernisaż wystawy "Sztuka jest kobietą...", na której mieliśmy okazję zobaczyć prace czterech artystów: Magdaleny Kapeli, Andrzeja Fogtta, Szymona Chwalisza oraz Tomasza Krupy. Motywem przewodnim i spoiwem, łączącym tematycznie wszystkie prace jest kobieta - kobieta we wszystkich jej obliczach

  Magdalena Kwapisz złotą wstęgą farby przedstawia na swoich pracach zarys postaci kobiety, ukazując jej delikatność i zmysłowość.

Kobieta już od początków sztuki antycznej jest postacią, która niesie za sobą piękno, ciepło ogniska domowego, ale również wolność. W moich obrazach wykorzystuję połączenie kobiecości, miłości i męskości. Mężczyzna jest w mojej sztuce równie silną i ważną postacią.

Magdalena Kwapisz to jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych  i już od najmłodszych lat wiązała swoją przyszłość z malarstwem. Przełomem w jej karierze było namalowanie obrazu Martyny Wojciechowskiej i Zbigniewa Religi. Wtedy to jej obrazy pojawiły się na wystawach w Warszawie, m.in Gali Business Woman&Life oraz w Zabrzu na Gali Fundacji im Profesora Religi. Inspiracje czerpie z obserwacji ludzi i ich życia.

obrazy Magdaleny Kapeli w La Vie Skin Gallery, na wernisażu wystawy 'Sztuka jest kobietą...'obrazy Magdaleny Kapeli w La Vie Skin Gallery, na wernisażu wystawy 'Sztuka jest kobietą...' fot. Joanna Szczurek

Szymon Chwalisz specjalizuje się w technice aerografu. Jest twórcą tak zwanych „Woodstockowych Gitar”, czyli ręcznie malowanych instrumentów, na których portretuje artystów występujących na Przystanku Woodstock. W 2017 roku wraz z gitarzystą Guns`n Roses – Slashem zaprojektował i pomalował jedną z takich gitar, która została przekazana na WOŚP i wylicytowana za ponad 60,000 zł. Szymon Chwalisz tworzył także w technice aerografu okładki płyt (m. in. zespołów Big Cyc i Urszuli) oraz okładki książek. Jest autorem kilku wystaw autorskich w kraju, oraz zagranicznych wystaw zbiorowych m.in. w Hiszpanii, Anglii i Francji.

Prace Szymona Chwalisza na wernisażu wystawy 'Sztuka jest kobietą...' w La Vie Skin GalleryPrace Szymona Chwalisza na wernisażu wystawy 'Sztuka jest kobietą...' w La Vie Skin Gallery fot. Joanna Szczurek

Andrzej Fogtt to urodzony w Poznaniu 9.X.1950 r. artysta wizjoner. Jest laureatem wyróżnień na kilkudziesięciu międzynarodowych wystawach sztuki. W 2009 r. został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis. Bezosobową muzą tego malarza jest rzeka Brda, która często pojawia się na jego dziełach.

Andrzej Fogtt obrazyAndrzej Fogtt obrazy fot. Joanna Szczurek

Na wystawie pojawiły się również fotografie Tomasza Krupy. Jak sam przyznaje, z aparatem nie rozstawał się od od szóstego roku życia. Lubi fotografować kobiety na tle miasta, gdzie surowa i industrialna architektura eksponuje ich piękno, delikatność i subtelność.

Poprzez moją twórczość chcę opowiadać historie. Kadry są na moich zdjęciach zatrzymane filmowo. Staram się też przygotować modelkę do sesji tak, aby ona również wczuła się w przedstawianą przeze mnie opowieść.

Fotografie Tomasza Krupy w La Vie Skin Gallery, na wernisażu 'Sztuka jest kobietą...'Fotografie Tomasza Krupy w La Vie Skin Gallery, na wernisażu 'Sztuka jest kobietą...' fot. La Vie Skin Gallery

Na wernisażu odbyła się licytacja charytatywna wspierająca finansowo leczenie Pani Iwony Glazer która choruje na kifoskoliozę piersiowo-lędźwiową dużego stopnia. Na licytację wystawiona została fotografia Tomasza Krupy oraz obraz Szymona Chwalisza. Oprócz tego w zostały wyprodukowane płyty CD z utworami znanych artystów polskiej sceny. Można kupić je w galerii w postaci cegiełki na leczenie Pani Iwony. 

Goście na wernisażu wystawy 'Sztuka jest kobietą...'Goście na wernisażu wystawy 'Sztuka jest kobietą...' fot. La Vie Skin Gallery

Wystawa potrwa do 15 marca. Serdecznie zapraszamy!