,,Wojenne dziewczyny" - kultowy serial Telewizji Polskiej dostępny na Netflixie

Netflix właśnie wzbogacił swoją bibliotekę o serial wojenny pt. ,,Wojenne dziewczyny". Ten tytuł obił ci się już o uszy? Bardzo możliwe! To produkcja Telewizji Polskiej, która została ciepło przyjęta przez widzów. Jeśli nie miałaś okazji jej zobaczyć, teraz możesz to nadrobić!

,,Wojenne dziewczyny" Netflix

Trzy sezony Wojennych dziewczyn są już dostępne dla użytkowników serwisu Netflix. To nie pierwsza polska produkcja, która zawitała na znanej platformie streamingowej. Wcześniej na Netflixie pojawił się m.in. Zenek, który przez kilka dni był numerem 1. w karcie „na czasie” wśród użytkowników w Polsce. Ale to nie koniec! Trwają zdjęcia do serialu Erynie, koprodukcji Netflixa z Telewizją Polską. Najpierw ma być emitowany na amerykańskiej platformie, później w serwisie VOD TVP, a na końcu w otwartym kanale. Zdjęcia są na zaawansowanym etapie, a w roli głównej będzie można oglądać Marcina Dorocińskiego.

,,Wojenne dziewczyny" -  fabuła

Akcja serialu rozgrywa się w czasach II wojny światowej. Trzy młode warszawianki – Irka, Marysia i Ewka wstępują do podziemnego ruchu oporu, aby walczyć z okupującymi kraj nazistami. W rolach głównych można podziwiać młode aktorki: Vanessę Aleksander, Aleksandrę Pisulę i Martę Mazurek. Scenariusz serialu jest inspirowany książką Łukasza Modelskiego Dziewczyny wojenne. Reżyserem serii jest Michał Rogalski (wcześniej reżyserował m.in. Czas honoru dla TVP2 i Przepis na życie dla TVN. Scenarzystą serialu jest Marek Kreutz. Producentem Wojennych dziewczyn jest Akson Studio (wcześniej m.in. Czas honoru, Bodo, O mnie się nie martw, Przepis na życie i Przyjaciółki).

,,Wojenne dziewczyny" - 4. sezon

Wszystkie dotychczas wyprodukowane sezony można oglądać już na platformie Netflix. A kiedy zjawi się kolejny? Początkowo premiera 4. sezonu Wojennych dziewczyn zaplanowana była na jesień 2020 roku. W związku z pandemią koronawirusa data ta zostanie jednak przesunięta, a nowe odcinki popularnego serialu będzie można oglądać dopiero w drugiej połowie 2021 roku. Jednak to są tylko spekulacje - nadal czekamy na konkretne daty.