Najlepsze seriale amerykańskie Netflix: te pozycje nie mogą umknąć twojej uwadze!

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać platformy streamingowej Netflix. Znajdziesz tam mnóstwo filmów i seriali z każdego zakątka świata. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej popularne są seriale amerykańskie i to im się dzisiaj przyjrzymy. Sprawdź, które pozycje nie mogą umknąć twojej uwadze!

Seriale amerykańskie o prawnikach

Suits - wielki hit stacji USA Network, który dał światu charyzmatycznego Harveya Spectera oraz Mike'a Rossa - duet doskonały! Pracujący w ogromnej, prestiżowej nowojorskiej kancelarii prawnicy rzadko pojawiają się na sali sądowej – ich specjalizacją jest prawo korporacyjne i dobijanie targów w zaciszu eleganckich gabinetów. Oczywiście serial nie stroni od wątków miłosnych, z którymi bohaterowie mają do czynienia. Serial liczy 9 sezonów, z czego 8 jest dostępnych na platformie Netflix! Uprzedzamy - produkcja wciąga od pierwszego odcinka.

House of Cards - nie tylko najwyżej oceniany, ale i chyba najgłośniejszy serial spod szyldu Netflix Original. House of Cards to adaptacja powieści Michaela Dobbsa. Produkcja nawiązuje też do miniserialu BBC - Dom z kart z 1990 roku. Fabuła skupia się na postaci Franka Underwooda, cynicznego i bezwzględnego polityka, który marzy o tym, by zostać Prezydentem Stanów Zjednoczonych. W głównej roli mogliśmy do tej pory oglądać Kevina Spacey'a, który z wiadomych względów nie wystąpił w ostatnim sezonie serialu. Ta pozycja nie może umknąć twojej uwadze!

Amerykańskie seriale o nastolatkach

Stranger Things - sztandarowy produkt Netflix, który jeszcze przez kilka lat ma elektryzować fanów. Historia opowiada o grupie młodych ludzi, żyjących w Hawkins w latach 80. Jeden z nich, Will, ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Matka chłopaka, brat i jego przyjaciele za wszelką ceną próbują odnaleźć chłopca. Niestety nie będzie to takie proste zwłaszcza, że udział w tym wszystkim mają siły nadnaturalne. Stranger Things urzeka i gra na sentymentach – w serialu roi się od nawiązań do kultowych filmów z lat 80., ale i 70. Potwierdzony jest już 4. sezon produkcji i pojawiają się już nawet jakieś informacje o 5.! Jesteśmy bardzo ciekawi.

13 Powodów - serial podejmuje trudny temat samobójstwa wśród nastolatków. Clay Jensen otrzymuje paczkę, a w niej 13 nagrań magnetofonowych nagranych przez Hannę Baker - dziewczynę, która popełniła samobójstwo. Nagrania wyjaśniają owych 13 powodów, dla których Hannah zdecydowała się na ten tragiczny krok. Serial oparty jest na bestsellerowej powieści Jay’a Ashera i można powiedzieć, że jak często bywa, popularnością przebił książkę. W tym roku miał premierę 4. sezon serialu i tym samym ostatni. Pozycja jest godna uwagi, aczkolwiek można spotkać się z opiniami, że produkcję powinni zakończyć na 2. sezonie. Ile w tym prawdy? Przekonaj się, oglądając serial.

Amerykańskie seriale o miłości

Ty - jednym z seriali, który zelektryzował widzów od chwili, gdy pojawił się na platformie Netflix, jest You ( tyt. polski Ty). To serial opowiadający o menedżerze księgarni, który zakochuje się w początkującej poetce. Jeśli sądzisz, że wieje nudą, to nic bardziej mylnego, bowiem Joe dostaje prawdziwej obsesji na punkcie Beck, poza tym ukrywa jeszcze mroczną przeszłość związaną z poprzednią dziewczyną. Nie będziemy zdradzać, jak potoczyły się losy Joe’a i Beck. Jak na razie powstały dwa sezony serialu, a trzeci ma się ukazać w 2021 roku.