Książki na wakacje: 4 tytuły, które musisz przeczytać tego lata!

Letnia książka na wakacje? Ja jestem na tak! Wybrałam dla was cztery , lekkie, przyjemne, a przy tym interesujące tytuły. Podróże, inspirujące kobiety, miłość i wspaniałe historie już na was czekają.

Książki na wakacje 2020 - "Podróż nieślubna"

Przyznam szczerze, że już dawno żadna książka w typie romansu nie rozśmieszała mnie tak bardzo! Przeczytałam ją praktycznie za jednym zamachem podczas słonecznego weekendu. Jest nowością wydawniczą Poradni K i myślę, że spodoba się tym z was, które chciałaby wyjechać na wakacje, planują w tym roku ślub lub po prostu - uwielbiają romantyczne historie. Ta wakacyjna powieść obyczajowa to masa zabawnych anegdot i dialogów z sarkastycznym poczuciem humoru. Mamy tu dwójkę cudownych bohaterów - nieco gburowatego Ethana i żywiołową, ale pechową Olive. Jak ich losy się przecinają? A przede wszystkim dlaczego jadą w podróż poślubną, skoro się nie znają? Tego musicie się dowiedzieć sami. Uprzedzam, w trakcie czytania tej książki na wakacje 2020 uśmiech nie będzie schodził wam z twarzy. Dobra wiadomość jest taka, że możecie ją wykupić lub wypożyczyć na Legimi i zabrać w każdy zakątek świata... może na Maui?

Książki na wakacje 2020 - "Wenecja. Miasto, któremu się powodzi"

Na początku podeszłam do tej książki z rezerwą. W końcu Manuela Gretkowska jest mi znana z innych tytułów, do których miałam pewne obiekcje. Jednak po przeczytaniu jej książki "Faworyty" od razu sięgnęłam po "Wenecję". Z czym miałam do czynienia? "Wenecja" to przepiękny przewodnik po jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Jest połączeniem encyklopedycznej wiedzy, ciekawych anegdotek i literackiego kunsztu. Manuela Gretkowska w wspaniały sposób opowiada o nadmorskim mieście. Przewodnik czyta się jak powieść - z ciekawością i żywym zainteresowaniem. Na uwagę zasługują piękne zdjęcia, za sprawą których masz okazję przenieść się do Wenecji w kilka chwil. Uwierz mi, sięgając po tę książkę nie pożałujesz, a jeśli w tym roku planujesz wyjazd do Włoch, to myślę, że ten przewodnik powinien być pozycją obowiązkową.

Książka na wakacje - "Mademoiselle Coco"

Jeśli tak jak ja jesteś fanką biografii i literatury faktu, ale czasami lubisz sięgnąć po dobrą powieść opartą na faktach, to myślę, że ta książka jest dla ciebie. "Madmoiselle Coco" opowiada o twórczyni najbardziej znanych perfum na świecie - Chanel No 5. Na pamiątkę swojego ukochanego tworzy zapach, który zna każdy z nas. Czemu ta książka aż tak mnie ujęła? Jeżeli lubisz wyjątkowe lata 20. XX wieku, modę i niepowtarzalny urok, który roztaczał wokół siebie Paryż, to na pewno wiesz, o czym mówię! Żeby stworzyć dobrą powieść, nie potrzeba wiele - wystarczy piękna kobieta, wyjątkowy klimat, wzruszająca historia i miłość... do mężczyzn, mody i oczywiście perfum. Myślę, że tę książkę na wakacje powinna przeczytać każda z nas!

Książka na wakacje - "Dom na Klifie"

Michelle Gable to autorka, która skradła moje serce już kilka lat temu. Tworzy najpiękniejsze, a jednocześnie wyjątkowo wciągające książki idealne na wakacje. Akcja jej powieści zazwyczaj toczy się wokół tajemniczych rodzinnych historii. Zarówno "Apartament w Paryżu", jak i "Do zobaczenia w Paryżu" przeczytałam w jedną noc! Po "Dom na Klifie" sięgnęłam jakiś czas temu i jestem równie oczarowana. Wywołał we mnie same pozytywne uczucia - romantyczna historia styka się tutaj z miłością do rodzinnego domu, który ma prawie 100 lat. Walka o uczucia i pragnienia sprawia, że książkę masz ochotę chłonąć całą sobą. Oprócz tego wczuwasz się w wakacyjny klimat - szum fal, małe uliczki Paryża, piękny stary dom w Wielkiej Brytanii. Myślę, że jeżeli lubisz nieoczywiste książki, a oprócz tego interesujesz się historią sztuki, to ta pozycja przypadnie ci do gustu.

Więcej o: