Makijaż permanentny oczu: na czym polega, ile kosztuje? Poznaj garść cennych informacji

Makijaż permanentny oczu to świetny wybór, jeśli nie chcesz tracić czasu na codzienne wykonywanie makijażu. Choć efekty zabiegu nie utrzymają się do końca życia, to są one na tyle długotrwałe, że warto zastanowić się nad swoją decyzją, zanim poddasz się tego typu zabiegowi. Poznaj garść cennych informacji, które pozwolą ci zadecydować o tym, czy warto!

Makijaż permanentny jest formą tatuażu, ale wykonuje się go naturalnymi barwnikami i wprowadza tylko pod powierzchniową warstwę skóry. Wyróżnić można makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Taki trwały makijaż pozwala skorygować nierówne kontury twarzy, asymetrię czy odbarwienia związane z bielactwem. Trwałość makijażu permanentnego zależy od typu oraz kolorytu skóry i może się utrzymywać od 3 do 5 lat. Jest to alternatywa dla osób, które nie mają czasu na codzienne malowanie się. Jeśli chodzi o makijaż permanentny oczu, to kreska na powiece najczęściej jest czarna, by mogła pasować do każdej sytuacji, jednak w większości salonów można wybrać inny kolor - grafitowy lub brązowy, wszystko zależy od typu urody. Może się zdarzyć tak, że po zabiegu kreski na powiekach nie są w tak intensywnym kolorze, jakby były wykonane eyelinerem, a ponadto bledną pod wpływem promieni słonecznych - jest to jednak kwestia indywidualna.

 

Makijaż permanentny oczu - jak się przygotować?

Zanim wykonasz makijaż permanentny oczu, przede wszystkim zdobądź jak najwięcej informacji i opinii o salonach kosmetycznych z twojej okolicy, w których wykonywane są tego typu zabiegi. Dobrym rozwiązaniem będzie umówienie się na wizytę u kosmetyczki oferującej trwały makijaż, podczas której dowiesz się, jakich efektów możesz się spodziewać oraz co wiąże się z samym zabiegiem. Pomocna może się również okazać rozmowa z osobą, która poddała się tego typu zabiegowi. Na sesję aplikacji makijażu permanentnego oczu musisz zgłosić się bez tradycyjnego makijażu.

 

Makijaż permanentny oczu - jak wygląda zabieg?

Jak wygląda makijaż permanentny oczu? Przed zabiegiem kosmetyczka stosuje znieczulenie miejscowe, które nieco złagodzi ból. W trakcie aplikacji możesz odczuwać lekki dyskomfort. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od jego rodzaju – na przykład aplikacja trwałego eyelinera zajmuje zwykle około dwóch godzin. Efekty tuż po zakończeniu zabiegu mogą być nieco przytłaczające – oczy będą zaczerwienione i opuchnięte, a makijaż bardzo ciemny, lecz nie musisz się przejmować, gdyż zblednie w ciągu kilku dni. Kluczem do uzyskania makijażu permanentnego oka jest mikropigmentacja. Dzięki temu zabiegowi, barwnik utrzymuje się przez długi czas, dając efekt pięknych i wyrazistych oczu. Aby utrzymać go jak najdłużej, w słoneczne dni noś okulary. Jeśli denerwuje cię ciągła aplikacja makijażu na oczy i nie masz wprawy w rysowaniu kredą kresek wokół oczu, czy w stosowaniu eyelinera, możesz przemyśleć wykonanie makijażu permanentnego. Zwłaszcza, że kosmetyki mogą się rozmazywać pod wpływem wilgotnego powietrza czy potu. Natomiast trwały kontur oka doskonale podkreśla spojrzenie. Makijaż permanentny oczu uwalnia od obaw związanych z rozmazywaniem się kresek wokół oczu. Oczywiście musisz być przygotowana na to, że od razu po zabiegu efekty nie będą zachwycające. Lekka opuchlizna oczu, ból, zaczerwienienie to normalne objawy skóry wokół oczu na aplikację pigmentu. Po kilku dniach objawy te powinny ustąpić. Alergiczkom nie zaleca się wykonywania trwałego makijażu oczu.

Makijaż permanentny oczu - ile kosztuje?

Cena makijażu permanentnego oczu jest uzależniona od salony, w którym będziesz go wykonywać, ale waha się od 450 do 600 złotych. Ewentualne poprawki zwykle są wliczone w cenę lub ich koszt to 30 do 60 procent wartości makijażu. Nie jest to tani zabieg, lecz jeśli zostanie dobrze wykonany, możesz cieszyć się jego efektami przez lata. Zaoszczędzisz również na kosmetykach do makijażu, które staną się od tej pory zbędne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.