Najlepsze seriale gangsterskie. Top 5 produkcji o mafii, które wciągają

Seriale gangsterskie lubimy za wciągającą fabułę i adrenalinę, która towarzyszy nam podczas ich oglądania. Dobry serial o mafii, to taki, w którym dużo się dzieje, i który pobudza wyobraźnię. Poznaj nasz top 5 produkcji o tej tematyce, które wciągną cię bez końca!

Seriale o mafii

Seriale o tematyce kryminalnej są jednymi z ulubionych produkcji Polaków. Lubimy, kiedy coś się dzieje, śledzimy losy bohaterów i rozwiązujemy z nimi  zagadki. Wybrałyśmy najlepsze seriale gangsterskie, które naprawdę warto obejrzeć. Zarezerwuj więcej czasu, ponieważ te produkcje bardzo wciągają. 

1. "Narcos"

"Narcos" to jeden z najlepszych kryminalnych seriali na Netflixie, o czym świadczy jego oglądalność. Produkcja opowiada historię Pablo Escobara - najsłynniejszego kolumbijskiego barona narkotykowego. Prowadzi on nielegalne interesy, które zmierzają do zlikwidowania amerykańskich władz federalnych. Tej pozycji nie mogło zabraknąć w naszym zestawianiu! Serial w 2016 roku dostał liczne nagrody, w tym dwa Złote Globy i trzy statuetki Emmy. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych seriali na świecie. 

2. "Breaking Bad"

"Breaking bad" to kolejna produkcja, której nie mogło zabraknąć w tym rankingu. Serial został doceniony przez krytyków, którzy przyznali mu liczne nagrody, w tym aż 16 statuetek Emmy. Jego akcja rozgrywa się w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Serial opowiada historię Waltera White’a - nauczyciela chemii, który pewnego dnia dowiaduje się, że ma nieoperacyjnego raka płuc. Mężczyzna boryka się też z innymi problemami, w tym finansowymi. Postanawia zrobić wszystko, aby pomóc rodzinie. Niespodziewany bieg zdarzeń sprawia, że wraz ze swoim byłym uczniem zaczyna produkować metamfetaminę. Poprzez zaangażowanie w ten proceder osób trzecich spadają na niego kolejne problemy. Amerykańskie seriale gangsterskie to świetne produkcje, czego potwierdzeniem jest w właśnie ten serial. 

3. "Rodzina Soprano"

Rodzina SopranoRodzina Soprano HBO

Rodzina Soprano opowiada o fikcyjnej włosko-amerykańskiej rodzinie mafijnej z północnego New Jersey. Już od premiery serial stał się fenomenem - zyskał ogromną popularność i uznanie krytyków za nowatorskie podejście do tematu mafii, amerykańskiej rodziny oraz włoskiej społeczności w Ameryce. Choć serial o włoskiej mafii ma już kilkanaście lat to po dziś dzień chętnie do niego wracamy. Znawcy filmowi widzą w nim nawiązania do kultowego "Ojca Chrzestnego" oraz filmu Martina Scorsesego "Chłopcy z ferajny". 

4. Seriale gangsterskie polskie? - "Odwróceni"

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Musimy przyznać, że polskie seriale o mafii to same hity. Oprócz genialnych "Odwróconych" mogliśmy oglądać takie kultowe produkcje jak "Oficer", "Fala zbrodni", "Pitbull" czy  stosunkowo nowy serial o mafii - "Ślepnąc od świateł". 

Serial "Odwróceni" opowiada historię Pawła Sikory (Artur Żmijewski), doświadczonego policjanta z Centralnego Biura Śledczego oraz Blachy – Jana Blachowskiego (Robert Więckiewicz), gangstera z najmocniejszej grupy przestępczej w Polsce. Oboje mogą sobie pomóc, dlatego zaczynają współpracować. Serial w 2019 doczekał się kontynuacji, która została równie dobrze przyjęta jak pierwsza część 12 lat temu. 

5. "Prawo ulicy" 

Na zakończenie prawdziwy amerykański serial o gangsterach. Przedstawia losy policjantów z Baltimore walczących z handlarzami narkotyków. Nagrano go w latach 2002-2008. Każdy z sezonów skupia się na innym problemie, są to np. nielegalny handel, polityka czy system oświaty. Rasowy serial o mafii, który mimo lat jest nadal aktualny. 

'Prawo ulicy''Prawo ulicy' HBO

Więcej o: