Cera trądzikowa i demakijaż - jak w bezpieczny sposób pozbyć się resztek makijażu?

Cera trądzikowa lubi oczyszczanie, dlatego demakijaż to podstawa. Usuwając starannie resztki makijażu, brud i łój, nie dopuścisz do tworzenia się pryszczy i zaskórników. Dobrze wykonane oczyszczanie poprawia kondycję skóry i sprawia, że szybciej wchłania ona składniki odżywcze z kremów. Jak dobrać kosmetyki, aby w bezpieczny sposób pozbyć się resztek makijażu? Podpowiadamy!

Cera trądzikowa - oczyszczanie to podstawa

Cera trądzikowa domaga się dogłębnego oczyszczania i przede wszystkim systematyczności, jeśli zależy ci na zdrowej, promiennej skórze bez niedoskonałości. Co tak naprawdę prowadzi do tego, że skóra nie wygląda tak pięknie, jakbyś chciała? Liczne zanieczyszczenia gromadzące się w ciągu dnia na skórze twarzy mieszają się z nadmiernie wydzielanym sebum, powodując zatykanie kanalików gruczołów łojowych. W rezultacie powstają pryszcze, zaskórniki i inne zmiany skórne, których jak najszybciej chciałabyś się pozbyć. Cera trądzikowa oczywiście może wrócić do dobrej kondycji, musisz jednak wiedzieć jak jej pomóc. Przede wszystkim skup się dokładnym usunięciu makijażu. Jeśli codziennie nakładasz make-up zadbaj o to, aby usunąć go zaraz po przyjściu do domu. Większość kolorowych kosmetyków nie umożliwia regeneracji skóry, dlatego aby ją wspomóc, należy jak najszybciej pozbyć się makijażu. Warto, abyś korzystała z kosmetyków mineralnych, które będąc kosmetykami naturalnymi ułatwiają walkę z trądzikiem, nie nasilając zmian skórnych i nie zapychając cery. Aby skutecznie dokonać demakijażu należy do tego celu wykorzystać żel bądź piankę. Warto używać kosmetyków bez alkoholu, natomiast wzbogacone o cynk i substancje kojące (rumianek, szałwia) wpłyną zbawiennie na cerę. Również do mycia powinny być używane kosmetyki bez alkoholu ułatwiające usuwanie zanieczyszczeń i łoju, a także dodatkowo matujące skórę. Podczas oczyszczania szczególną uwagę zwróć na strefę T. Ponadto, nie trzyj i nie ścieraj za mocno skóry, delikatnie ją masuj, a później spłucz substancje letnią wodą. Po myciu wytrzyj twarz w jednorazowy ręcznik, bądź specjalnie do tego przeznaczony ręcznik wielorazowy. Stosuj się do wskazówek, a zobaczysz jak szybko będziesz mogła cieszyć się nieskazitelną cerą!

Cera trądzikowa - jakie kosmetyki do demakijażu?

Cera trądzikowaCera trądzikowa Fot. Shutterstock

Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów do demakijażu. Znaleźć możesz m.in. mleczka do twarzy, pianki, żele do twarzy, płyny dwufazowe, płyny micelarne i toniki do twarzy. Produkty do demakijażu różnią się składem, działaniem i oczywiście przeznaczeniem dla danego typu skóry. Z którymi na pewno polubi się cera trądzikowa? Do zmywania makijażu z pewnością sprawdzą się delikatne żele oczyszczające i bezalkoholowe toniki, posiadające właściwości antybakteryjne i matujące. To czego powinnaś unikać to mleczka, pozostawiające na skórze tłusty film i wszelkie produkty na bazie alkoholu, które mogą wysuszać skórę i prowadzić do nadmiernej produkcji łoju. Aby demakijaż był wykonany prawidłowo, warto trzymać się trzech etapów:

  • oczyszczanie twarzy powinnaś zacząć od demakijażu oczu. Wacik nasączony odpowiednim preparatem przykładasz do powiek i czekasz kilka sekund, aż makijaż się lekko rozpuści. Dopiero wtedy przesuwasz płatek delikatnie ku dołowi. Ważne jest, aby nie pocierać i nie naciągać delikatnej skóry, ponieważ może to sprzyjać wypadaniu rzęs i powstawaniu zmarszczek. W razie potrzeby czynność powtórzyć;
  • kolejnym etapem jest oczyszczenie skóry twarzy. Krem nakładaj palcami bezpośrednio na twarz i delikatnie masuj 30-40 sekund. Następnie skórę oczyść za pomocą wody np. w sprayu. Żele lub pianki stosuj w połączeniu z wodą i nakładaj je na wilgotną twarz w postaci spienionej. Po chwili lekkiego masowania twarzy, zmyj kosmetyki wodą;
  • ostatnim etapem demakijażu jest lekkie przetarcie twarzy odpowiednio dopasowanym tonikiem. Tonik oczywiście aplikuj za pomocą wacików kosmetycznych. Dopiero tak oczyszczona skóra jest gotowa na przyjęcie kremu pielęgnacyjnego.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.