Moda 2020: matowe paznokcie. Idealna odmiana na wiosnę i lato. Jak wykonać je w domu?

Matowe paznokcie to świetna odmiana na lato. Wbrew pozorom nie są one trudne do wykonania w domowych warunkach. Jak stworzyć ten modny manicure? Zobacz sama!

Modne paznokcie 2020: matowy manicure

Matowe paznokcie to moda, która powraca co kilka sezonów. Tym razem jest ona delikatną odmianą od neonowych i soczystych kolorów, które przeważają w propozycjach na letnie dni. Ten rodzaj manicure to świetna propozycja na co dzień np. do pracy. Dzięki stonowanemu wykończeniu możesz wybierać spośród wielu modnych kolorów. Zobacz, jak zrobić matowe paznokcie! 

Jak zrobić matowe paznokcie?

Jak zrobić matowe paznokcie? Ich wykonanie jest naprawdę proste! Potrzebujesz jednego dodatkowego produktu, by osiągnąć zamierzony efekt. Wykonanie matowego manicure będzie świetną odmianą i odświeżeniem dla klasycznej hybrydy, a dodatkowo nie jest on drogi. Z pewnością skradnie on twoje serce i z przyjemnością będziesz do niego powracać. Co potrzebujesz, by wykonać matowy manicure? Ten efekt uzyskamy na dwa sposoby. Jeden to wykończenie ostatniej warstwy poprzez matowy top lub zmatowienie zwykłego topu za pomocą bloku polerskiego.

Matowe paznokcie - produkty

Podstawowe produkty, jakich potrzebujesz do wykonania matowych paznokci to:

  • drewniany patyczek, którym odsuniesz skórki
  • pilniczek do utworzenia odpowiedniego kształtu
  • blok polerki dla osiągnięcia zmatowionej płytki
  • primer
  • baza do hybryd
  • ulubiony lakier do paznokci hybrydowy
  • matowy top - nakładamy go na ostatnią warstwę i utwardzamy w lampie
  • cleaner

Efekt takiego zabiegu utrzymuje się do 2 tygodni. Jeżeli chcesz wykonać manicure matowy za pomocą bloku, musisz zachować szczególną ostrożność, by nie uszkodzić paznokci. Tę metodę polecamy osobą bardziej doświadczonym w stylizacji paznokci.

Moda 2020: matowe paznokcie wzory

Jakie wzory matowych paznokci będą modne w 2020 roku? Popularne w tym sezonie są granatowe paznokcie w wersji matowej. To trend prosto z wybiegów mody! Uniwersalna barwa pasuje idealnie na co dzień do oficjalnych strojów, jak i lekkich i zwiewnych stylizacji na lato. Z mody nie wyszły również klasyczne czerwone paznokcie. Efektowne wykończenie doda ci pewności siebie. Nie bój się także łączyć matowych paznokci z różnorodnymi wzorkami. Możesz przeplatać błyszczące kolory z matem. Wybór należy do ciebie. Jedno jest pewne, matowe paznokcie to twój nowy must-have w stylizacji.