Manicure ombre, czyli cieniowany wzór na paznokciach. Jak go wykonać?

Manicure ombre to jeden z popularnych sposobów malowania paznokci. Uzyskuje się go dość prosto i nie trzeba nawet iść do zakładu kosmetycznego. Zobacz jak tworzyć ten ciekawy efekt na paznokciach!

Zadbane paznokcie i wyróżniające się ciekawym wzorem lub kolorem to ważna kwestia dla wielu kobiet. Niektóre z nas wolą coś bardziej wyrazistego, inne konkretne wzory, a jeszcze inne stawiają na klasykę np. kultowego frencza. Manicure ombre to sposób malowania paznokci, który polega na cieniowaniu kolorów. W dodatku bardzo łatwo go wykonać nawet w domu i nie trzeba mieć żadnych zdolności.

Manicure ombre - jak wygląda?

Sama nazwa tego stylu manicure zapewne kojarzy Ci się z fryzurą i całkiem słusznie. Wzór ombre na paznokciach bardzo przypomina efekt jaki uzyskuje się na włosach, choć tutaj oczywiście dowolność kolorystyczna jest dużo większa. Manicure ombre to najczęściej połączenie dwóch kolorów - ciemniejszego i jaśniejszego. Nie muszą to być koniecznie odcienie jednej barwy, choć z takimi paznokciami spotkasz się najczęściej. Efekt ombre polega na tym, że zazwyczaj te dwie barwy stopniowo zmieniają odcień. Najczęściej ten ciemniejszy jest na dolnej części, a przy górnym brzegu widnieje ten jasny. Możesz być również tzw. gradient pionowy, czyli kolor zmienia się wzdłuż płytki, a nie wszerz. Jak widać nie ma tutaj jednej zasady i manicure ombre może wyglądać naprawdę w różny sposób. Ze względu na swoją subtelność i elegancję często jest on wybierany przez panny młode, które decydują się na paznokcie ślubne baby boomer. 

ombre paznokcieombre paznokcie fot. shutterstock

Jak wykonać manicure ombre? Metoda gąbeczki

Przede wszystkim potrzebujesz lakierów w dwóch kolorach. Jednym z klasycznych połączeń w tym sposobie malowania paznokci jest zestawienie bieli z różem, co często tworzy mleczne ombre. Co jeszcze Ci się przyda? Mała gąbeczka np. kuchenna lub taka do makijażu, która pozwoli Ci na nałożenie tego drugiego koloru. To właściwie tylko jeden ze sposobów - możesz również zdecydować się na malowanie pędzelkiem. Jednak jeśli robisz to pierwszy raz, gąbeczka może okazać się lepszym wyborem, aby uzyskać świetny efekt. Warto jednak przygotować sobie zmywacz do paznokci, w razie gdyby lakier pobrudził skórę wokół płytki. 

manicure ombremanicure ombre fot.shutterstock

Pierwszy krok to pomalowanie paznokci lakierem bazowym - w tym wypadku białym. Alternatywnie możesz wybrać również barwę jasno-szarą, perłową lub beżową. Gdy lakier wyschnie możesz przejść do malowania drugiej warstwy różowym kolorem. Tutaj przyda się gąbka, najlepiej lekko wilgotna, na którą nałóż trochę lakieru. Teraz jest czas na odciśnięcie tej drugiej barwy na paznokciu - zastanów się jednak wcześniej czy chcesz żeby jasny kolor był na dole czy na górze. Jeśli bardziej interesuje Cię ta klasyczna wersja manicure ombre to różowy kolor nałóż na dół paznokcia, tam połóż 2 lub 3 warstwy. Na środku wysokości odciśnij lakier tylko raz, aby odcień był jaśniejszy. Poczekaj aż paznokcie wyschną i wtedy pomaluj je jeszcze lakierem bezbarwnym. I to wszystko, możesz cieszyć się efektem ombre na paznokciach. 

Cieniowane paznokcie z pomocą pędzelka

Cienki pędzelek do paznokci jest bardziej precyzyjny niż gąbka i łatwiej poprawić nim efekt ombre na paznokciach, a także nie jest tak łatwo wyjść lakierem poza płytkę i pobrudzić skórę. Poza tym to nim lepiej wykonywać manicure ombre hybrydowy. Jednak pewną wadą jest to, że na początku efekt nie wychodzi taki jak sobie wyobrażamy - trudniej uzyskać ładne przejście kolorów. 

ombre paznokcieombre paznokcie shutterstock

Jak zrobić manicure ombre za pomocą pędzelka? Tutaj również potrzebujesz dwa kolory np. granat i jaśniejszy niebieski. Połowę płytki malujesz jedną barwą, a połowę drugą. Teraz musisz zastosować pędzelek do stworzenia efektu przejścia kolorów. Wystarczy, że wycieniujesz nim kilka razy idealną linię w której barwy się łączyły. Następnie możesz powtórzyć te czynności drugi raz - znów pomalować paznokcie w jednej połowie płytki na jeden kolor, a w drugiej na drugi i kolejny raz naruszyć idealną linię za pomocą pędzelka. Każdą warstwę utwardź. Jeśli jesteś zadowolona z efektu to nałóż na paznokcie top i gotowe!