Manicure termiczny - efektowny i łatwy do wykonania hit z Instagrama. Zobacz, na czym polega!

Manicure termiczny określany jest często magicznym. Dlaczego? Na czym polega ten popularny efekt na paznokciach? Postanowiłyśmy to sprawdzić!

Lakier termiczny - co to i jak działa

Modny manicure termiczny otrzymamy przy pomocy termicznego lakieru hybrydowego. Jest to manicure do paznokci, który zmienia kolor pod wpływem zmiany temperatury. W zależności od tego, czy jest zimno czy ciepło, kolor paznokci będzie ulegał zmianie. Lakier termiczny często tworzy również modny efekt paznokci ombre, które są dwukolorowe i przechodzą w inną barwę. Po nałożeniu lakieru zazwyczaj mamy jednolity kolor. Gdy tylko lakier odczuje zmianę temperatury, jego barwa zaczyna się stopniowo zmieniać. Przypomina to trochę działanie popularnych, magicznych kubków, które odkrywają obrazek pod wpływem gorącej wody. Dzięki niemu możesz mieć dwa kolory paznokci! Najpopularniejsze połączenia barw do obecnie róż i fiolet, róż i biel albo niebieski i granatowy. 

Manicure termiczny - o czym warto wiedzieć? 

Zanim zdecydujesz się na magiczny manicure musisz wiedzieć, o kilku rzeczach. Są one istotne zarówno dla samego efektu, jak i zadowolenia z niego: 

 • przede wszystkim pamiętaj, że każda osoba ma inną temperaturę dłoni. Twój lakier termiczny może wyglądać zupełnie inaczej u ciebie, niż u innej kobiety. Może różnić się intensywnością koloru oraz przenikaniem się dwóch barw. 
 • zazwyczaj ciemniejsze będą końcówki paznokci, gdyż ciemna barwa ujawnia się, gdy jest zimniej, a to właśnie na końcówkach paznokci odczuwalna jest zimna temperatura. 
 • manicure termiczny można wykonać również na paznokciach żelowych. Zmiana kolorów również będzie widoczna. 
 • czasami lakier termiczny tworzy płynne, rozmyte przejście miedzy kolorami, a czasami dwa kolory odznaczają się od siebie za pomocą poziomej linii. Wszystko zależy od marki lakieru. 
 • efekt magicznego przejścia kolorów najlepiej widoczny jest na dłuższych paznokciach o kształcie migdału lub kwadratu. 

Lakier termiczny - jak malować? 

Malowanie paznokci lakierem termicznym przypomina nakładanie zwykłego lakieru hybrydowego. Wykonując manicure termiczny postępujemy zgodnie z zasadami wykonywania hybrydy, czyli: 

 • zacznij od usunięcia skórek i dokładnie oczyść powierzchnię paznokcia blokiem polerskim. Nadaj paznokciom odpowiedni kształt za pomocą pilnika. 
 • odtłuść płytkę paznokcia za pomocą wacika i cleanera. 
 • kolejny krok to nałożenie bazy pod lakier. Pomaluj nią paznokcie i utwardź w lampie przez kilka sekund. 
 • teraz pora na lakier termiczny. Nałóż pierwszą warstwę i ją utwardź. Dopiero potem możesz nałożyć kolejną. Ilość warstw zależy od stopnia krycia lakieru. 
 • na sam koniec nakładamy utwardzający top coat i utrwalamy go pod lampą przez około minutę. 
 • ciesz się magicznym manicurem! 

Lakier termiczny - gdzie kupić? 

Spodobał ci się manicure termiczny i chcesz go wykonać na swoich paznokciach? Jeśli tak, to musisz koniecznie zajrzeć do oferty niektórych marek. Fajne lakiery termiczne o długiej trwałości posiada na przykład Semilac lub Neonail. Obie marki mają szeroki wybór kolorów, a ich ceny są podobne. Kosztują około 30 zł. Niestety nie znajdziesz w sklepach termicznego lakieru nie hybrydowego. Jeśli nie lubisz hybryd lub nie posiadasz lampy możesz zdecydować się na top coat zapewniający efekt ombre. To chociaż w pewnej części zastąpi ci termiczny lakier.