"Najlepszym projektantem jest natura". Nowa kolekcja Rosa wiosna-lato 2020

Nowa kolekcja polskiej marki Rosa na wiosnę-lato 2020 po raz kolejny zachwyca oszczędną formą, ubraną w przepiękny obraz. Inspiracją była natura, która stała się również tłem dla kampanii.

Polska biżuteria. Nowa kolekcja Rosa wiosna-lato 2020

W nowej kolekcji na sezon wiosna-lato 2020, Agnieszka Rosa po raz kolejny eksperymentuje z bogactwem przyrody. Natura stała się inspiracją dla nowych form biżuterii, jak również jej idealnym kompanem do zdjęć. Jak twierdzi założycielka polskiej marki - najlepszym projektantem jest natura. W kolekcji uwagę przykuwają medaliony i pierścionki Aurea, przypominające taflę wody, a także kolczyki Daphne, które można skojarzyć z kwiatostanem orchidei. Te ostatnie powstały w wyniku eksperymentu z materiałem. Nową strukturę udało się osiągnąć przez młotkowanie wypukłych powierzchni surowca.

Nowa kolekcja Rosa wiosna-lato 2020Nowa kolekcja Rosa wiosna-lato 2020 Fot. Kulesza & Pik / mat. prasowe

Agnieszka Rosa inspirowała się sztuką Constantina Brancusiego, wybitnego rzeźbiarza, malarza i fotografa XX wieku. 

Brancusi zapoczątkował nurt zwany abstrakcją organiczną. Wychodząc od konkretnego obiektu, dokonywał jego maksymalnej syntezy i uproszczenia. W pracach o bardzo prostych formach zawsze udawało mu się uchwycić najistotniejszy sens inspiracji. Jego dzieła często sprawiały wrażenie, jakby były w ruchu

- tłumaczy projektantka. Chcąc wydobyć z biżuterii jak najwięcej światła, Agnieszka Rosa umieściła w kolekcji wyłącznie kamienie o neutralnych barwach: brylanty, białe topazy, perły. Bazą biżuterii jest złoto, którego oryginalna obróbka wymaga nadzwyczajnych starań. 

Aby uzyskać efekt płynnego złota, najpierw stworzyliśmy prototypy w srebrze i dopiero na ich podstawie wykonaliśmy odlew w złocie. Złoto nie topi się tak efektownie

- wyjaśnia Agnieszka. Jej ulubiony element kolekcji to łańcuszek Avena, który jest nawiązaniem do rzeźby Brancusiego "Niekończąca się kolumna". 

Nowa kolekcja Rosa wiosna-lato 2020Nowa kolekcja Rosa wiosna-lato 2020 Fot. Kulesza & Pik / mat. prasowe

Kampania Rosa wiosna-lato 2020. Autorami zdjęć duet Kulesza-Pik

Piękne zdjęcia kampanii wizerunkowej na nowy sezon wykonał duet fotografów: Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik, z którymi projektantka współpracuje od lat. 

Podobnie jak ja, uwielbiają oni formy zawarte w naturze. Dlatego ponownie zdecydowaliśmy się postawić na motywy roślinne. Wybraliśmy kwiaty i ususzone liście, bo zależało nam nie tylko na ich urodzie, ale również na tym, by dzięki nieoczywistym i fascynującym kształtom i fakturom, wprowadzały w odpowiedni nastrój kolekcji

- opowiada projektantka.

Rosa to polska marka biżuterii. Wszystkie egzemplarze wykonywane są ręcznie w autorskiej pracowni marki.     

Nowa kolekcja Rosa wiosna-lato 2020Nowa kolekcja Rosa wiosna-lato 2020 Fot. Kulesza & Pik / mat. prasowe